CES 2022: ŚWIATOWA PREMIERA FLAGOWEGO BMW iX M60

BMW Group prezentuje najnowszy i najmocniejszy wariant modelowy swojego nowego technologicznego flagowca.

BMW iX M60, który został zaprezentowany publicznie po raz pierwszy na targach CES 2022, to pierwszy samochód o wysokich osiągach od początku opracowany przez BMW M GmbH z myślą o mobilności elektrycznej. Jego moc systemowa 455 kW (619 KM), generowana wspólnie przez dwa silniki elektryczne, maksymalny moment obrotowy 1015 Nm w trybie Sport lub 1100 Nm przy włączonej funkcji Launch Control, elektryczny napęd na wszystkie koła i specjalne zestrojenie układu jezdnego M zapewniają doskonałe wrażenia z jazdy BMW iX M60 bez lokalnej emisji spalin.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

BMW iX M60 łączy koncepcję konsekwentnie ukierunkowaną na zrównoważony rozwój z wyglądem nowoczesnego Sports Activity Vehicle i dynamicznymi właściwościami jezdnymi. Tym samym oferuje to, co najlepsze z trzech światów: BMW i, BMW X oraz BMW M GmbH.

Dzięki nowoczesnemu salonowemu charakterowi wnętrza oraz swoim rozwiązaniom technicznym obejmującym również takie obszary jak automatyzacja jazdy, obsługa i łączność BMW iX M60 reprezentuje nowe rozumienie komfortu, wysokich osiągów i charakteru premium. BMW iX M60 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,8 s. Jego charakterystyczna ogólna harmonia przyczynia się przy tym do emocjonujących wrażeń z jazdy oraz możliwości jego bezpiecznej kontroli aż do granic fizyki.