CEZARY 2015: RENAULT ESPACE SAMOCHODEM GWIAZD

respace_4a

20 lutego wielka rodzina kinematografii znów spotka się w Théâtre du Châtelet w Paryżu na dorocznej ceremonii wręczenia Cezarów, organizowanej przez francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej (Académie des Arts et Techniques du Cinéma).

W trakcie uroczystości, którą poprowadzi Edouard Baer i której przewodniczyć będzie Dany Boon, wręczone zostaną nagrody dla najlepszych filmów francuskich 2014 roku. Flota 35 Renault Espace będzie towarzyszyła gwiazdom przez cały wieczór.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


&nbsp

Sean Penn (Cezar Honorowy), Marion Cotillard i Guillame Canet oraz Emilie Dequenne, Romain Duris, Kristen Stewart, Gaspard Ulliel i Pierre Niney – wszyscy oni zajmą miejsce w jednym z legendarnych samochodów marki Renault.

Po raz ósmy z rzędu oficjalne partnerstwo Renault wzmacnia związek łączący markę ze światem kinematografii od ponad stu lat, tj. od 1899 roku, kiedy to Louis Renault zaproponował braciom Lumière swój pierwszy samochód zwany Voiturette.

Historia współpracy Renault z kinem zaczęła się, kiedy pierwsze studia kinematograficzne – mieszczące się w latach 1885-1898 w Billancourt – sąsiadowały z fabrykami Renault. Bliskość ta sprawiła, że narodziły się nierozerwalne więzi. Każdego roku samochody marki występują w 200 produkcjach telewizyjnych i kinematograficznych. Renault współpracuje też z najbardziej prestiżowymi festiwalami kinowymi: w Lyonie, Deauville, Angoulême, Cabourg, Marakeszu, a od niedawna również z Festiwalem Filmowym w Wenecji.

Nominowani do Cezarów 2015 to…

W piątek, 20 lutego na 40. ceremonii rozdania Cezarów, w obecności 4225 członków Akademii Cezarów, nagrodzone zostanie najlepsze kino francuskie. W czołówce znajdują się „Saint Laurent” oraz „Miłość od pierwszego wejrzenia”, którym przyznano odpowiednio 10 i 9 nominacji. Wśród aktorek nominowane są Juliette Binoche za „Sils Maria”, Marion Cotillard za „Dwa dni, jedną noc”, Karine Viard za „Rodzinę Bélier”, Emilie Duqenne za „Pas son genre”, Catherine Deneuve za „We dwoje zawsze raźniej”, Sandrine Kiberlain za „Fankę” oraz Adèle Haenel za „Miłość od pierwszego wejrzenia”.

Do tytułu najlepszego aktora pretendują Guillaume Canet za „La prochaine fois je viserai le cœur”, Gaspard Ulliel i Pierre Niney za dwa konkurencyjne filmy „Saint-Laurent” i „Yves Saint-Laurent”, Niels Arestrup za „Dyplomację”, François Damiens za „Rodzinę Bélier”, Romain Duris za „Une nouvelle amie” i Vincent Lacoste za „Hippocrate”.