CHEVROLET: POMOC DLA SOS WIOSEK DZIECIĘCYCH

Chevrolet kontynuuje europejską współpracę partnerską z SOS Wioskami Dziecięcymi, ofiarując w 2012 roku dodatkowe 250 000 euro na rzecz tej niezależnej organizacji niosącej pomoc dzieciom.

– W Chevrolecie wierzymy, że każdy dzień jest doskonałą okazją do zrobienia czegoś dobrego. Pragniemy zbliżyć się do dzieci będących pod opieką SOS Wiosek Dziecięcych nie tylko za sprawą pomocy finansowej, ale również poprzez odgrywanie aktywnej roli w codziennym życiu potrzebujących dzieci – powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe.

Dotrzymane obietnice

W roku obchodów stulecia istnienia firmy Chevrolet przekazał SOS Wioskom Dziecięcym w Europie, Mongolii, Izraelu, Uzbekistanie, Afryce Południowej i Lesotho 103 samochody w ramach programu „Cztery koła dla dzieci”. Auta pozwoliły zwiększyć mobilność opiekunów zajmujących się potrzebującymi dziećmi, a także pomogły rodzinom w ponad 80 SOS Wioskach Dziecięcych, w których indywidualne środki transportu są podstawowym narzędziem pomocy dzieciom.

Chevrolet Poland również przyłączył się do akcji przekazania samochodów SOS Wioskom Dziecięcym. W marcu ubiegłego roku dwa białe Chevrolety Cruze pojechały do Wiosek w Karlinie i Siedlcach, w sierpniu Stowarzyszenie otrzymało natomiast Chevroleta Sparka.

Pracownicy Chevroleta wzięli udział w programie pomocy SOS Wioskom Dziecięcym i wsparli kilka nowych projektów w 2012 roku:

– Program sponsorski wart 110 000 euro prowadzony w 11 państwach w Europie Środkowej i Wschodniej, którego celem jest pomoc w sfinansowaniu codziennych potrzeb dzieci. Oddział Chevrolet Central and Eastern Europe we współpracy z SOS Wioskami Dziecięcymi z 11 państw zaprosił we wrześniu tego roku dzieci oraz młodzież z SOS Wiosek Dziecięcych na trzydniowy obóz letni zorganizowany na plaży w Opatiji w Chorwacji.

– Chevrolet sponsorował instalację paneli słonecznych w SOS Wioskach Dziecięcych w Belgii, we Włoszech i w Grecji. Z czasem panele przyczynią się do obniżenia kosztów energii wykorzystywanej w tych Wioskach. W Belgii dilerzy Chevroleta oraz przedstawiciele firmy Chevrolet Belgium przekazują również 10 euro ze sprzedaży każdego samochodu na rzecz SOS Wiosek Dziecięcych. W przypadku, gdy auto jest kupowane na kredyt, firma GMAC Inc. przekazuje dodatkowe 5 euro. We Włoszech dilerzy i oddział Chevroleta wspólnie wsparli instalację paneli słonecznych.

– Hiszpański oddział Chevroleta wsparł budowę Przedszkola SOS na Wyspach Kanaryjskich poprzez darowizny przekazane przez dilerów od każdego nowego sprzedanego samochodu.

– Dzięki inicjatywie wspieranej przez firmę Chevrolet Italy, matki i dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych wzięły udział w muzycznym tournee koncertowym Tiziano Ferro w Mediolanie i Weronie.

Chwile spędzone z rodziną

Wspólnie spędzony czas tworzy więzi rodzinne, chwile spędzone w rodzinnym gronie, jak czytanie bajek na dobranoc, spożywanie posiłku czy wspólny wyjazd na wakacje, zapisują się w pamięci dziecka i utwierdzają je w przekonaniu, że jest kochane i potrzebne.

O swoich wyjątkowych momentach z dzieciństwa opowiedzieli pracownicy Chevrolet Central and Eastern Europe. Najczęściej pojawiająca się odpowiedź – „letnie wycieczki wakacyjne” – była bodźcem do zorganizowania trzydniowego obozu letniego w Chorwacji dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych. Dla wielu z nich była to pierwsza wycieczka zagraniczna; niektóre dzieci po raz pierwszy leciały też samolotem. Na plaży podopieczni mogli się opalać, uprawiać sporty wodne, grać w gry i uczestniczyć w wyścigach na dmuchanych materacach.

– Moje wspomnienia związane z dniem spędzonym na plaży przechowuję w pudełeczku, które schowam w moim sercu. Otworzę je, kiedy będę miał gorszy dzień… – powiedział Gabriel z SOS Wioski Dziecięcej w Rumunii, który uczestniczył w obozie letnim.

Zobacz filmy.