CHEVROLET: ZWYCIĘZCY YCC POJADĄ DO HOLLYWOOD

Ogłoszono ostateczne wyniki szóstej edycji konkursu Young Creative Chevrolet (YCC). Lista zwycięzców w kategoriach: moda, fotografia, film i sztuki wizualne została sporządzona podczas obrad europejskiego jury, które odbyły się w zeszłym tygodniu w Kolonii w Niemczech.

– Poprosiliśmy studentów o stworzenie prac ukazujących ducha optymizmu i wykorzystania szans, który pomaga ludziom czerpać to, co najlepsze w życiu – powiedziała Susan Docherty, prezes i dyrektor zarządzająca Chevrolet Europe. Cieszymy się, że optymistyczne podejście do życia założyciela naszej marki, Louisa Chevroleta, jest wciąż żywe, co widać za sprawą tegorocznych prac konkursowych.

Troje zwycięzców w każdej kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości odpowiednio 5 200, 4 200 i 3 200 euro, a także zostanie uhonorowanych podczas uroczystej gali YCC organizowanej 19 października w Hollywood w Los Angeles.

Dodatkowo, zdobywcy pierwszych miejsc zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w ekskluzywnym, zakulisowym projekcie organizowanym we współpracy ze znanymi artystami i ekspertami. W poprzednich latach zwycięzcy uczestniczyli na przykład w projektach realizowanych przez londyńskie studio projektowe It’s Nice That, producenta programów telewizyjnych, firmę Endemol oraz w sesji zdjęciowej Chevroleta Camaro.

W tegorocznej edycji konkursu YCC zgłoszono bezprecedensową liczbę prac stworzonych w oparciu o hasło wykorzystania szans. Chevrolet otrzymał ponad 1 000 zgłoszeń od studentów z 280 europejskich szkół artytycznych, co jest nowym rekordem. Dzięki przedstawicielom uczelni w Armenii i Hiszpanii, którzy dołączyli w tym roku, liczba państw uczestniczących w konkursie wzrosła do 24.

Europejscy zwycięzcy konkursu YCC 2012

– Moda: Tatiana Turňová (Słowacja), Ioana Davidoaia, (Rumunia), Anett Galvolgyi, Anna Zsofia Kormos, Marton Zsolt Miovac, Moholy-Nagy (Węgry).

– Fotografia: Bohuslav Konuš (Słowacja), Ivana Ivanović, Marijana Grbović, Dijana Arandjelović (Serbia), Christian Kalse (Holandia).

– Film: Jana Bauerová, Marie Čermáková (Czechy), Kenny Van Mierlo (Wielka Brytania), Paulo Lima (Portugalia).

– Sztuki wizualne: Bohuslav Konuš (Słowacja), Stefan Knezevic (Serbia), Stanil Stanchev (Czechy).