CITROEN: ODYSEJA ELEKTRYCZNA Z NAGRODAMI

Dwóch podróżników, którzy 11 lutego wyruszyli ze Strasburga w podróż dookoła świata elektrycznym Citroenem C-Zero już w poniedziałek 17 września dotrze do Krakowa. Z tej okazji Citroën przygotował moc eko-atrakcji dla mieszkańców miasta i turystów!

Antonin Guy i Xavier Degon od siedmiu miesięcy przemierzają świat za kółkiem w stu proc. elektrycznego Citroëna C-Zero. Ich nietypowa podróż zainspirowana 80. rocznicą spektakularnej Żółtej Wyprawy zorganizowanej przez samego André Citroëna stanowi potwierdzenie genów marki, w które od lat wpisane są odwaga i kreatywność. Podróżnicy postawili sobie za cel pokazanie światu, że skoro można objechać świat samochodem w pełni elektrycznym, tym bardziej można poruszać się nim na co dzień.

Dwóch młodych inżynierów rozpoczęło przygotowania do Odysei Elektrycznej piętnaście miesięcy przed startem w Strasburgu. Szlak Odysei Elektrycznej to 25 000 km, 17 krajów i ok. 300 ładowań samochodu, które stanowią wspaniałą okazję do spotkań z mieszkańcami odwiedzanych miejsc. Po m.in. Stanach Zjednoczonych, Japonii, Tajwanie, Malezji, Tajlandii, Chinach, Kazachstanie i Ukrainie czas na Polskę!

Na ostatniej prostej tej podróży znalazł się Kraków, gdzie Antonin i Xavier przybędą już w poniedziałek 17 września! Z okazji tej wyjątkowej wizyty Citroën przygotował wiele atrakcji dla mieszkańców i turystów. Cała akcja stanowi integralny element Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Spotkanie na Rynku Głównym w Krakowie poprowadzi Omena Mensah, która dopyta globtroterów o wszelkie szczegóły związane z ich podróżą. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami, a chętni będą mieli okazje przyjrzeć się z bliska Citroënowi C-Zero, a nawet odbyć nim przejażdżkę. Eksperci w dziedzinie transportu odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania związane z współczesną motoryzacją.

Zapraszamy!

Więcej o podróży: www.electric-odyssey.com.