CITROEN PARTNEREM 79. EDYCJI TOUR DE POLOGNE

Na tegoroczną edycję Tour de Pologne pojazdy dostarczy Citroen Polska. Model C5 Aircross będzie głównym samochodem wyścigu.

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich w Europie i na świecie. Zawody te odbywają się od 1928 r., a od 1952 r. są organizowane nieprzerwanie co rok. Od kilku lat są one częścią prestiżowego cyklu UCI World Tour.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Tegoroczna, 79. edycja Tour de Pologne rozpocznie się 30 lipca w Kielcach, a zakończy 5 sierpnia w Krakowie. Po drodze zawodnicy odwiedzą m.in. Lublin, Chełm, Zamość, Przemyśl, Sanok, Rzeszów i Nowy Targ. Trasa podzielona jest na siedem etapów o łącznej długości ponad 1200 km, z czego najdłuższy odcinek, z Kraśnika do Przemyśla, będzie liczył aż 237 km.

Organizacja takich zawodów to wielkie wyzwanie logistyczne. Co roku wyścig jest obsługiwany przez dużą flotę pojazdów. Po raz kolejny partnerem wyścigu został Citroen Polska. Organizatorzy imprezy dostaną do dyspozycji całą gamę pojazdów marki Citroen – samochody dla sędziów, dyrekcji zawodów, VIP-ów oraz obsługi wyścigu. Honorowym samochodem tegorocznej edycji wyścigu jest SUV Citroen C5 Aircross. Łącznie Citroen Polska ponad 40 samochodów, w tym około 20 sztuk nowego Citroena C5 Aircross, który właśnie debiutuje w salonach po face liftingu.

C5 Aircross, którego sprzedaż od wprowadzenia na rynek w 2018 roku przekroczyła 260 000 sztuk, wyróżniał się w bardzo konkurencyjnym segmencie kompaktowych SUV-ów dużą przestrzenią i modułowością wnętrza, a przede wszystkim wysokim komfortem.