CITROËN RACING: WIELKI POWRÓT DANIEGO SORDO

Dani Sordo to jeden z najsympatyczniejszych kierowców cyklu Mistrzostw Świata WRC. Może nie tak spontaniczny, jak Petter Solberg, ale kontaktowy i życzliwy, często uśmiechnięty.

To w bardzo dużym stopniu przeciwieństwo Sebastiena Loeba.

Daniel w swoim pierwszym sezonie startów na najwyższym sportowym poziomie aż czterokrotnie stawał na podium, ugruntował w ten sposób swoją pozycję w Citroën Total World Rally Team, kiedy zespół wprowadzał do Mistrzostw Świata Citroëna C4 WRC. W kolejnych czterech latach 25 razy stawał na podium, wnosząc istotny wkład w zdobycie czterech tytułów Mistrza Świata Producentów.

W 2013 będzie można zobaczyć powrót hiszpańskiego kierowcy do zespołu, w którym dorastał. Dani Sordo przez większą część swojej rajdowej kariery WRC był związany z teamem Citroëna. 29-letni Hiszpan zdecydował się ponownie dołączyć do Citroën Total World Rally Team wraz z pilotem Carlosem del Barrio i wystartować w całym cyklu WRC 2013.

Yves Matton (szef Citroën Racing Team): Poświęciliśmy sporo czasu na ocenę potencjału dostępnych kierowców, mających startować obok Mikko Hirvonena w następnym sezonie. Oczywiście Dani był bardzo wysoko na naszej krótkiej liście, a swoim występem na Rajdzie Hiszpanii udowodnił, że nadal jeździ na najwyższym poziomie. Dani jest bardzo lubiany w zespole i to dla wszystkich duża przyjemność widzieć jak powraca do swojej „rodziny”. On i Mikko uzupełniają się w wielu aspektach , a dla Citroëna to bardzo ważne aby mieć latynoskiego kierowcę bliskiego Południowej Europie i Ameryce Łacińskiej.

Dani Sordo: Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy z powrotu do zespołu, z którym mam wiele dobrych wspomnień. To był mój najlepszy wybór na 2013. Ostatnie lata były dla mnie pomyślne. W innym zespole miałem kontakt z innymi metodami pracy i wziąłem na siebie większą odpowiedzialność za proces rozwoju samochodu. Widzę powrót do zespołu Citroëna jako wyjątkową okazję. Wciąż czekam na swoje pierwsze zwycięstwo w WRC i jestem zdeterminowany, by to uczynić w przyszłym sezonie! Już nie mogę się doczekać aby ponownie zobaczyć się z ludźmi których znam i zasiąść za kierownicą DS3 WRC, w którym trochę testowałem pod koniec 2010 roku.

Dani Sordo startował Citroënem w 80-ciu rundach WRC, z 98-miu w jakich startował. W 2005 roku Yves Matton – ówczesny Szef Działu Programów Klienckich – powierzył urodzonemu w Cantabrii kierowcy Citroëna C2 Super 1600, aby ten mógł wystartować Junior World Championship. Po zdobyciu tytułu już w pierwszym sezonie, Dani przeszedł na wyższy poziom, zmieniając swój ówczesny samochód na Xsarę WRC w sezonie 2006.

W 2012 roku Sordo jeździł w MINI John Cooper Works WRC, a raz – zstępując kontuzjowanego Jari – Mattiego Latvalę – w Fordzie Fiesta RS WRC.

Zespół Citroena zapewne postawi w 2013 roku na Hirvonena, ale Sordo może sprawić niespodziankę!