CITROEN: ROBERT KUBICA POJEDZIE W C4 WRC

Nasze przecieki, o których pisaliśmy miesiąc temu, okazały się prawdziwe. Robert Kubica zasiądzie wkrótce za kierownicą Citroena C4 WRC! W listopadzie polski kierowca weźmie udział w dwóch rajdach.

Pomimo wymuszonej nieobecności polski kierowca powoli, ale systematycznie wracał do motorsportu. Po dwóch zwycięstwach we Włoszech we wrześniu tego roku, sportowiec zapragnął wspiąć się na kolejny szczebel rajdowej drabiny decydując się na start Citroënem C4 WRC w dwóch rajdach: Como we Włoszech oraz Var we Francji.

Robert Kubica: Już nie mogę doczekać się, kiedy usiądę za kierownicą C4 WRC, skutecznego i utytułowanego samochodu. Rajdy samochodowe to dyscyplina motorsportu, którą wyjątkowo cenię. Rajd Como będzie przede wszystkim okazją do poznania samochodu w warunkach rajdowych. Założenia związane z Rajdem Var będą zupełnie inne. Na tych trasach pojadę już trzeci raz, więc jest to teren, który znam i na którym dobrze się czuję. Ale to, na czym najbardziej mi zależy to wyjeżdżenie jak największej liczby kilometrów na odcinkach specjalnych, aby zdobyć kolejne doświadczenia.

Pierwszy z dwóch rajdów, w których wystąpi Robert Kubica odbędzie się w dniach 15-17 listopada i będzie miał swoją bazę w Erbie na północy Włoch. Rajd rozgrywający się dookoła jeziora Como obejmie 126 kilometrów OS-owych. Będą one stanowiły doskonałą okazję do sprawdzenia samochodu przed Rajdem Var, ósmą i ostatnią rundą Asfaltowych Mistrzostw Francji, która będzie miała miejsce w dniach 23-25 listopada.