CITROEN Z NAGRODĄ EXCELLENCE FRANCAISE

Z okazji ceremonii Excellence Française, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Paryżu Citroen został wyróżniony za wkład w reprezentowanie francuskiego know-how w dziedzinie motoryzacji. Nagroda stanowi wyraz uznania dla kreatywności i nowatorstwa marki, znajdujących idealne odzwierciedlenie w najnowszym modelu DS5.

Wspierana przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Kultury i Komunikacji inicjatywa Excellence Française promuje francuski know-how we wszystkich dziedzinach, w których Francja może poszczycić się doskonałością. W tym celu, w czasie corocznej ceremonii przyznawane są wyróżnienia w 11 branżach (które różnią się każdego roku) „tym wszystkim, którzy swoim talentem, dynamizmem i przedsiębiorczością przyczyniają się do rozwoju Francji” zgodnie z założeniami Maurice Taslera, Prezesa i założyciela Excellence Française.

W tym roku wyróżniona została motoryzacja, a nagroda przypadła w udziale marce Citroen reprezentowanej przez jej dyrektora generalnego Frédérica Banzet. Z tej okazji Maurice Tasler przypomniał o roli, jaką odegrała marka i jej legendarne modele w historii Francji i podkreślił, że Citroen jest dowodem na to, że luksus i innowacja stanowią nieodłączny element francuskiego przemysłu motoryzacyjnego.

Tworząc przez ponad 90 lat swoje dziedzictwo oparte na nowatorstwie, kreatywności i rygorystycznych wymaganiach, Citroen nigdy nie zboczył z obranego kierunku : dzięki odważnej i innowacyjnej wyobraźni otwiera nowe horyzonty dla motoryzacji. Najnowszym przykładem jest model DS5, zaprojektowany i wyprodukowany we Francji, który stanowi kwintesencję wiedzy i umiejętności marki. Zarówno poprzez unikalny styl w postaci chociażby obić skórzanych foteli nawiązujących do plecionego paska od zegarka, jak i poprzez zastosowane technologie i hybrydowy napęd Hybrid4, przywraca on czar motoryzacyjnego luksusu à la française!

Wyróżnienie przyznane w przeddzień premiery trzeciej odsłony linii DS stanowi przede wszystkim nagrodę za dynamikę Citroena, która przynosi sukcesy w dziedzinie produktów i usług, a także w Rajdowych Mistrzostwach Świata, gdzie marka już po raz siódmy zdobyła mistrzowski tytuł klasyfikacji nie tylko Producentów, ale także Kierowców (Sebastien Loeb).