CITROEN: ZLOT POD ZNAKIEM SZEWRONÓW

citroen-zaby1

Trwa ogólnopolski zlot miłośników Citroëna. Wielkopolska Szreniawa zapełniła się samochodami, które zostały wyprodukowane w ciągu ostatnich 100 lat.

Wszystko z okazji obchodów stulecia marki. To impreza dla właścicieli i fanów wszystkich modeli francuskiej marki.


Zobacz także:

HISTORIA/OLDTIMERS

TURYSTYKA


 

citroen-zaby2

Tych historycznych, zabytkowych, oldtimerów, youngtimerów i współczesnych – nie ma tu żadnych ograniczeń. Wiek i stan pojazdu nie mają żadnego znaczenia, tak samo jak to, czy jest on oryginalny, przerobiony czy tuningowany.

Organizatorem zlotu pod hasłem „Stulecie komfortu” jest Stowarzyszenie Citroën Oldtimer Polska przy współudziale Citroën Polska, Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie oraz marszałka województwa wielkopolskiego.

Skoro to urodziny marki, nie może na nich zabraknąć atrakcji. Dla fanów przygotowano zarówno wykłady branżowe, jak i wspólne zwiedzanie okolicznych zabytków.

citroen-zaby3

Dziś, w sobotę 28 bm od godz. 10 odbędzie się wystawa wszystkich pojazdów na terenie muzeum, która potrwa aż do wieczora. W ciągu dnia będzie można wziąć też udział w prelekcjach – m.in. o zasadach działania, obsłudze i regeneracji układów hydraulicznych Citroën czy zabezpieczeniu antykorozyjnym klasyków.

Po południu, ok. godz. 16, rozpocznie się konkurs elegancji, podczas którego zostanie wybrany najpiękniejszy samochód zlotu, a dwie godziny później – część artystyczna.

citroen-zaby4