CONTINENTAL: NOWY REKORD GUNNESSA VW PASSATA

Continental 1234

Volkswagen Passat TDI Clean Diesel na oponach Continental ustanowił Światowy Rekord Gunnessa w kategorii ekonomicznego zużycia paliwa. Samochód przejechał 13 tysięcy kilometrów, utrzymując średnie spalanie na poziomie 3,01 l/100 km.

Volkswagen ustanowił nowy Światowy Rekord Guinnessa w USA, w kategorii „najniższe zużycie paliwa przez samochód niehybrydowy”. Rekordowy wynik to spalanie na poziomie 3,01 l/100 km. Prowadzony na zmianę przez dwóch kierowców pojazd, wyposażony był w opony firmy Continental – PureContact z technologią EcoPlus. Poprzedni rekord wynosił 3,46 l/100 km.


Zobacz także:
ECO


– Jesteśmy niezwykle dumni, że mieliśmy swój udział w ustanowieniu przez Volkswagena Światowego Rekordu Guinnessa. Przejechanie ponad 13 tysięcy kilometrów w dwa tygodnie, przy zużyciu mniej niż 397 litrów było możliwe m.in. dzięki naszym oponom PureContact – powiedział Travis Roffler, dyrektor marketingu Działu Opon Continental.

Głównym kierowcą był Wayne Gerdes – dziennikarz motoryzacyjny. Wspierał go Bob Winger – inżynier od lat zaangażowany w projekty związane z energią i ekologią. Trasa prowadziła przez 48 amerykańskich stanów, liczyła ponad 13 tys. km długości i została przebyta na niecałych 397 litrach paliwa i jednym komplecie opon Continental PureContact.

PureContact z technologią EcoPlus jest dostępna na rynku amerykańskim. Opony zapewniają kompromis pomiędzy luksusem a całoroczną użytecznością. Zostały zaprojektowane z myślą o długich trasach, wysokim komforcie i najlepszej w swojej klasie efektywności hamowania na mokrej nawierzchni. Technologia EcoPlus wydatnie zmniejsza zużycie paliwa poprzez redukcję oporów toczenia dzięki zachowaniu optymalnych parametrów jezdnych przy wydłużonej żywotności bieżnika.