CONTINENTAL: OPONA LETNIA NA KAŻDĄ POGODĘ

ContiPremiumContact 5 to najnowsza opona letnia firmy Continental, która sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. Odznacza się ona dobrymi właściwościami podczas hamowania na mokrej i suchej drodze oraz zredukowanymi oporami toczenia. Potwierdzają to niezależne testy opon letnich ADAC.

Nowo opracowane poprzeczne krawędzie 3D zapobiegają podwijaniu się i deformacji bloków bieżnika ContiPremiumContact 5, zapewniając równomierny rozkład sił podczas hamowania. Ponadto na mokrych nawierzchniach krawędzie bloków przecinają warstwę wody dając efekt wycieraczki. Skutkuje to skróceniem drogi hamowania na mokrej drodze, w stosunku do wcześniejszej wersji opony, aż o 15 proc.

Zoptymalizowane komputerowo makro bloki na barkach maksymalizują powierzchnię przylegania opony do nawierzchni na zakrętach oraz podczas hamowania. Ponadto, zapewniają znacznie lepszą stabilność jazdy – dla perfekcyjnego prowadzenia i niesamowitej przyczepności, nawet w ekstremalnych sytuacjach. Kolejną zaletą najnowszej opony są innowacyjne rowki wodne w pasach bieżnika, które zapewniają komfortową jazdę niezależnie od warunków atmosferycznych. Nowa geometria rowków gwarantuje szybkie odprowadzanie nadmiaru wody i zapobiega zjawisku aquaplaningu, nawet przy wysokich prędkościach.

– Naszym inżynierom udało się w optymalny sposób połączyć wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wykorzystane i sprawdzone we wcześniejszych modelach opon letnich Continental. Jeszcze przed oficjalną premierą, ContiPremiumContact 5 zwyciężyła w najbardziej prestiżowych testach opon letnich w 2012 roku. Twórcy rankingu ADAC docenili jej bardzo dobre osiągi uzyskiwane na suchej i mokrej drodze oraz znaczne zmniejszenie zużycia paliwa. Ponadto najwyższe noty uzyskane za hamowanie i prowadzenie na mokrej nawierzchni oraz doskonała przyczepność w trakcie pokonywania śliskich zakrętów zapewniły nowej oponie pierwsze miejsce w rankingu magazynu ACE Lenkrad – powiedział Andrzej Mazur, Brand Manager Continental Opony Polska.

Połączenie elastycznego barku i wzmocnionej stopki opony zapewnia optymalną elastyczność i większą stabilność ściany bocznej. Skutkuje to zauważalną poprawą komfortu jazdy, wydłużonymi o 12 proc. przebiegami oraz zmniejszonymi o 8% oporami toczenia. Oprócz bezpieczeństwa i niezawodności nowa opona odznacza się zmniejszoną o 5% emisją hałasu. W tym celu bloki barkowe nowej ContiPremimContact 5 zostały wyposażone w specjalne łączniki zapobiegające rozchodzeniu się hałasu. Zastosowanie łączników pozwoliło na pozostawienie bloków bieżnika otwartych na zewnątrz opony, co zapewnia sprawniejsze usuwanie wody.

ContiPremiumContact 5 wprowadzana jest w rozmiarach, które pokrywają ponad 80 proc. rynku. Od małych samochodów po auta klasy premium.