DACHSER: ZAOPATRZENIE DLA ENTUZJASTÓW HARLEY- DAVIDSON

Dachser1

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, zapewnia obsługę zaopatrzenia firmie Custom Chrome Europe, dostawcy części aftermarket oraz akcesoriów do motocykli Harley- Davidson.

W ramach dedykowanych rozwiązań Dachser odbiera 25 000 różnych komponentów od 140 dostawców Harleya w Stanach Zjednoczonych i przewozi je drogą morską do Europy.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

MOTOCYKLE


Harley- Davidson to nie tylko legendarne motocykle, ale także stylowe elementy podwozia, akcesoria do podrasowania kół i niekonwencjonalne ubrania motocyklistów. Harleyowiec to indywidualista, który nie zadowoli się gotową maszyną prosto ze sklepu, bowiem woli go odpowiednio zmodyfikować, aż powstanie motocykl z jego snów.

Części dostępne są u niemieckiego hurtownika Custom Chrome Europe – europejskiego lidera rynku części aftermarket – który spełnia marzenia motocyklistów od 1984 roku. W swojej ofercie posiada ponad 30 000 pozycji, które wymienione są w pięciu językach w ważącym prawie pięć kilogramów katalogu.

Dachser od roku obsługuje działalność Custom Chrome Europe w Stanach Zjednoczonych, dbając o to, by europejscy motocykliści Harleya- Davidsona mieli swobodny dostęp do tysięcy części. Logistyka zaopatrzenia korzysta z centralnego punktu koordynacyjnego, który pozwala na bieżąco precyzyjnie kontrolować poszczególne procesy: około 25 000 komponentów od około 140 dostawców z całego USA są zbierane w Chicago. Niektórzy dostarczają tu części samodzielnie, inni z kolei dostawcy przywożą produkty przez podwykonawców.

Wszystkie przychodzące i wychodzące towary są starannie śledzone, tak aby dział zakupów Custom Chrome Europe zawsze wiedział, które produkty, kiedy i gdzie są dostępne, a które są obecnie w tranzycie. Przesyłki są konsolidowane w specjalnie zarezerwowanym magazynie w Chicago. Jak tylko paleta zapełnia się, jest wysyłana w drogę – początkowo ciężarówkami do Halifax, a następnie drogą morską do Rotterdamu, by na ostatnim etapie podróży akcesoria motocyklowe ponownie ciężarówką przybyły do Custom Chrome w Grolsheim w Niemczech. Cała procedura zajmuje mniej niż cztery tygodnie.

W ciągu 8 miesięcy współpracy Dachser przetransportował drogą morską 28 pełnych kontenerów z częściami i akcesoriami Harleya- Davidsona z Chicago do Europy. Stworzone dla Custom Chrome procesy stały się dobrze funkcjonującą praktyką, a transkontynentalne rozwiązania obsługi zamówień działają jak w zegarku.