DAF: XF105 CIĘŻARÓWKĄ ROKU 2012 W HOLANDII

W plebiscycie holenderskiego magazynu dla kierowców Truckstar DAF XF105 uznany został za „Ciężarówkę roku 2012”. Flagowy model firmy DAF wypadł najlepiej w testach porównawczych z siedmioma konkurentami produkowanymi przez innych czołowych europejskich producentów samochodów ciężarowych.

Truckstar, czołowe holenderskie czasopismo dla użytkowników i miłośników ciężarówek, po raz pierwszy w swojej historii ogłosiło plebiscyt na „Samochód Ciężarowy Roku”.

– Spośród setek zgłoszeń nadesłanych przez czytelników wybraliśmy jury konkursowe składające się z 21 zawodowych kierowców. Przez trzy dni osobiście testowali oni i oceniali wszystkie najlepsze modele przeznaczone do przewozów dalekobieżnych, szczególną uwagę zwracając na ich właściwości jezdne i wygodę pracy. Testami objęliśmy wszystkie topowe modele wyposażone w największe kabiny – mówi Arjen van Vliet, redaktor naczelny magazynu Truckstar.

Przyjaciel kierowcy

W zgodnej opinii jury najlepszym ze wszystkich ocenianych pojazdów okazał się DAF XF105.

“Dobrze jeździ, fajnie brzmi i przyjemnie się go prowadzi. Wnętrze kabiny nie ma sobie równych. Żadna inna ciężarówka nie oferuje takiej swobody ruchu, tak przestronnych schowków i bardziej wygodnych leżanek. Począwszy od sposobu, w jaki składa się górna leżanka, poprzez blokadę DAF Night Lock, a na obszernej lodówce skończywszy – wszystko jest tak jak należy. XF105 najpełniej zasługuje na miano „przyjaciela kierowcy”. Stopień usytuowany za kabiną oraz zmyślnie umieszczona dodatkowa osłona przeciwsłoneczna na zwijanych żaluzjach to tylko niektóre ze sprytnych i efektywnych rozwiązań świadczących o tym, że firma DAF w pierwszej kolejności myśli o kierowcy. DAF wsłuchuje się w opinie kierowców” – napisano w uzasadnieniu.

– To że DAF zwyciężył w tych testach należy odczytać jako wyraz uznania dla znakomitych właściwości modelu XF105. Tytuł “Ciężarówki Roku 2012” w plebiscycie magazynu Truckstar jest w dwójnasób ceny, gdyż przyznany został przez zawodowych kierowców, którzy doskonale wiedzą jak ważne są optymalne właściwości jezdne oraz przestronna i dobrze rozplanowana kabina – powiedział Ron Bonsen, Członek Zarządu i Dyrektor Marketingu i Sprzedaży DAF.