DĘBICA W CZOŁÓWCE RANKINGU FIRM W POLSCE

Firma Oponiarska Dębica S.A. zajęła wysokie 40. miejsce w „Rankingu 500. Najlepsze polskie firmy 2012” Bloomberg Businessweek, polskiej edycji jednego z najbardziej wpływowych magazynów ekonomicznych na świecie. Ranking powstał w oparciu o wyniki finansowe po pierwszym kwartale 2012 roku.

Wysoka pozycja firmy wynika z dobrych wyników finansowych na początku 2012 roku, ale przede wszystkim z wyraźnej dynamiki wzrostu przychodów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Przychody netto Spółki były imponujące i wyniosły w I kwartale 2012 roku niemal 737 mln zł, a w analogicznym okresie 2011 roku, blisko 521 mln zł.

– Firma Oponiarska Dębica S.A. utrzymuje czołową pozycję rynkową, mimo rosnącej presji kosztów surowców i zmian kursu walut. Wysoka pozycja Spółki w Rankingu 500 na tle pozostałych polskich firm, to zasługa konsekwentnych działań, które umożliwiły rozszerzenie produkcji opon o wysokich osiągach do nowoczesnych samochodów osobowych i wysoce specjalistycznych opon do pojazdów ciężarowych. To także dowód na bardzo dobrą współpracę pomiędzy Spółką a Grupą Goodyear, której sprzedajemy produkowane u nas opony takich marek, jak Goodyear, Dunlop, Dębica, Fulda czy Sava – powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

W tym roku Firma Oponiarska Dębica S.A. została już wyróżniona w elitarnym „Rankingu 100 Najcenniejszych Firm Newsweeka”, w którym zajęła trzecią pozycję wśród przedsiębiorstw z branży motoryzacyjnej. Spółka została wyróżniona także w rankingu „Filarów Polskiej Gospodarki”, przygotowanym przez dziennik „Puls Biznesu” oraz agencję badania opinii TNS Pentor. Ranking jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych firm, odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach, a finaliści zostali wskazani przez lokalne samorządy. Wyróżnione pięć przedsiębiorstw z województwa podkarpackiego, tak jak Firma Oponiarska Dębica S.A., charakteryzuje się stabilnością ekonomiczną oraz posiada znaczący udział w rozwoju regionu zarówno jako pracodawca, jak i podmiot wspierający działania na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

Z kolei, według rankingu największych eksporterów – przygotowanego przez „Rzeczpospolitą” -Spółka należy do grona 30-stu największych polskich eksporterów. O rosnącej pozycji przedsiębiorstwa w skali całego kraju świadczą także wnioski z analizy rankingu „Lista 500” również dziennika „Rzeczpospolita”, w którym Firma Oponiarska Dębica S.A. zajęła 37. lokatę pod względem udziału eksportu w całości sprzedaży.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych.