DETROIT 2013: BMW – NOWE MODELE COUPE I ROADSTER

BMW 1_P90108621

Ekspresyjny design oraz wielość innowacyjnych rozwiązań – to najkrótszy opis modeli, które na salonie motoryzacyjnym a targach NAIAS Detroit 2013 pokaże BMW. Zwiedzający będą mogli zobaczyć nowe, wchodzące właśnie do produkcji modele.

Nie zabraknie także nowatorskich samochodów koncepcyjnych, w których udało się połączyć w spójną całość postęp technologiczny, innowacyjną formę i wzorową troskę o środowisko naturalne.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


BMW Concept 4 Coupe

BMW Concept 4 Coupe będzie miał swoją światową premierę właśnie w Detroit.
Nowy samochód jest zauważalnie większy od BMW 3 Coupe pod względem długości, szerokości i rozstawu osi, ale przy tym ma wyraźnie niżej poprowadzoną linię dachu.

Atrakcyjnie zaprojektowane wnętrze pociąga luksusem, z wyszukanymi detalami i wykwintnymi materiałami zajmującymi centralne miejsce w kabinie.

BMW 2_P90108969

BMW M6 Gran Coupe

Na salonie NAIAS 2013 w Detroit BMW M przedstawi premierowy trzeci wariant nadwoziowy BMW M6, wysokiej klasy samochodu sportowego. Nowy BMW M6 Gran Coupe łączy charakterystyczne dla aut spod znaku M osiągi z wyjątkowymi walorami estetycznymi. Dodatkowe miejsce we wnętrzu czterodrzwiowego coupe pozwala pasażerom podróżującym z tyłu cieszyć się przestrzenią rzadko dostępną w tak rasowych samochodach.

Dobrze znany design modeli M podkreślono szczególną stylizacją na zewnątrz i we wnętrzu samochodu. Pod maską znajduje się silnik V8 z technologią M TwinPower Turbo rozwijający 412 kW / 560 KM i maksymalny moment obrotowy 680 Nm. Ta imponująca moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem siedmiostopniowej dwusprzęgłowej przekładni M z funkcją Drivelogic. Inne podnoszące puls rozwiązania zastosowane w tym samochodzie, to aktywny mechanizm różnicowy M dla tylnej osi, podwozie dostosowane do specyfiki i wymogów samochodu M, hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego o zmiennym przełożeniu i wysoko wydajny system hamulcowy z kompozytowymi tarczami.

BMW Z4

BMW Z4: roadster przyszłości

Nowe elementy zewnętrzne, staranne modyfikacje we wnętrzu, nowy pakiet wyposażenia i nowy podstawowy wariant silnikowy BMW Z4 powodują, że w Detroit samochód będzie wyglądał jeszcze bardziej atrakcyjnie i nowatorsko. Trzy nowe kolory nadwozia dostępne są wyłącznie z nowym pakietem wyposażenia Design Pure Traction. We wnętrzu czarne i pomarańczowe tony tworzą szczególnie ciekawy kontrast kolorów w kabinie.

Na dodatkowe możliwości indywidualizacji pozwalają nowe 17- i 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich oraz opcjonalny pakiet M Sport. Pojawia się też ważny nowy wariantu modelowy: BMW Z4 sDrive18i napędzany dwulitrowym silnikiem z technologią BMW TwinPower Turbo, rozwijającym moc 115 kW / 156 KM. Ten nowy podstawowy wariant modelu Z4 można zamówić również z ośmiobiegową skrzynią automatyczną.

Wybór systemów wspomagania kierowcy i usług mobilnych BMW ConnectedDrive dostępnych na pokładzie BMW Z4 także został rozszerzony. Jeśli klient zdecyduje się na system nawigacyjny Professional, opcja ConnectedDrive Services umożliwi korzystanie z Internetu na potrzeby informacji i rozrywki w samochodzie.

family_raum_ 023

BMW 1 Coupe oraz BMW 1 Convertible Limited Edition Lifestyle

Nowy pakiet wyposażeniowy Limited Edition Lifestyle przeznaczony jest dla BMW 1 Coupe i BMW 1 Convertible. Oprócz ekskluzywnej metalizowanej barwy nadwozia Mineral White, klienci mogą wybrać jeden z dwóch innych kolorów lakieru, a 18-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich podkreślają klasowy wygląd samochodów.

Kontrasty zawarte w pakiecie Lifestyle Edition są szczególnie widoczne w BMW serii 1 Convertible: już sam brązowy soft-top ze srebrną pigmentacją tworzy fascynujące efekty świetlne. Brązowa skórzana tapicerka z białymi kontrastowymi szwami odgrywa kluczową rolę w tworzeniu atmosfery we wnętrzu samochodów z pakietem Lifestyle Edition. Dobrane do niej brązowe skórzane sportowe koło kierownicy, specjalnie oznaczone listwy progów drzwi oraz akcenty z drewna Fineline Stream stanowią perfekcyjne dopełnienie tej atmosfery.

P90080220

BMW EfficientDynamics

W ramach swojej strategii rozwojowej BMW EfficientDynamics, BMW Group pracuje nad wieloma koncepcjami systemów napędowych o niskim oddziaływaniu na środowisko naturalne. Stale doskonalone silniki spalinowe, modele BMW ActiveHybrid, wykorzystanie wodoru jako paliwa, a także optymalne wykorzystanie w pełni elektrycznych układów napędowych i systemów hybrydowych z ładowaniem akumulatorów z zewnętrznego źródła to kierunki prowadzonych prac.

Wszystkie obecne i przyszłe samochody koncepcyjne BMW wykorzystujące do napędu wyłącznie energię elektryczną – a więc wolne od spalin – są oznaczone terminem BMW eDrive. Nowa submarka BMW i przejęła status lidera innowacji w tej dziedzinie. Pod marką BMW wzbogaconą literą „i” pierwszy czystej krwi samochód elektryczny – BMW i3 – trafi na rynek w 2013 roku, a kolejny rok przyniesie wprowadzenie do sprzedaży BMW i8, który będzie samochodem sportowym z hybrydowym układem napędowym i ładowaniem akumulatorów z zewnętrznego źródła. Te innowacyjne modele będą również prezentowane na stoisku BMW Group w Detroit.

BMW Z4