DUNLOP: BMW M235i WYSTARTUJE NA OPONACH MARKI

BMW 235i Ra

BMW M235i Racing to jeden z najciekawszych nowych samochodów wyścigowych ostatnich lat. W sezonie 2014 auto będzie rywalizować na torach wyłącznie na oponach Dunlop.

Model wyścigowy oparty jest na M235i Coupe. Napędza go sześciocylindrowy, trzylitrowy silnik o mocy 333 KM. Wprowadzając do swojej oferty model wyścigowy, BMW Motorsport rozszerza asortyment pojazdów dostępnych w ramach programu BMW Sports Trophy.


Zobacz także:
SPORT
OPONY


Wybierając Dunlopa na wyłącznego dostawcę opon, BMW Motorsport polega na doświadczeniu tej marki. Obie firmy odnosiły razem wiele sukcesów na torach. Ostatnie wspólne zwycięstwa to 24-godzinny wyścig Nürburgring w 2010 roku oraz mistrzostwo w kategorii producentów i zespołów w Amerykańskiej Serii Le Mans 2010 i 2011. Obie firmy – BMW i Dunlop – ściśle współpracują również nad oponami na pierwsze wyposażenie dla samochodów drogowych BMW. Opony Dunlop RunOnFlat są standardowym wyposażeniem fabrycznym wielu modeli BMW.

Dunlop na „Zielonym Piekle”

Nowy samochód wyścigowy będzie miał własne mistrzostwa. Chodzi o Puchar BMW M235i Racing, który odbędzie się w ramach VLN Endurance Championship 2014. Wszystkie wyścigi będą rozgrywane na słynnym Nürburgring Nordschleife – najdłuższym i najbardziej wymagającym europejskim torze wyścigowym. Zyskał on przydomek „Zielonego Piekła” z powodu niezwykle wysokich wymagań, jakie stawia kierowcom, samochodom i oponom.

Opona Dunlop Motorsport 265/660 R18 powstała w ramach współpracy z BMW Motorsport i zostanie wykorzystana w modelu BMW M235i Racing.

– Dunlop jest silnym i niezawodnym partnerem BMW. Nürburgring Nordschleife, na którym będzie startować puchar, szczegónie podczas swojego premierowego sezonu, stawia szczególne wymagania oponom z powodu często zmieniających się warunków pogodowych – powiedział Jens Marquardt, dyrektor BMW Motorsport.

– Oponę Dunlop Motorsport 265/660 R18 wybrano ze względu na jej wysoką przyczepność, niezmienność parametrów i doskonałe właściwości prowadzenia w szerokim zakresie temperatur spodziewanych w sezonie wyścigowym. BMW Motorsport chciało mieć pewność, że nawet początkujący kierowcy wyścigowi będą mogli poczuć się pewnie w tym samochodzie, szczególnie na Zielonym Piekle, przy zmiennej pogodzie – dodał Alexander Kühn, menedżer Dunlop Motorsport w Niemczech.

Oprócz opon typu slick, przeznaczonych do jazdy na suchej nawierzchni w niemieckim regionie Eifel, Dunlop oferować będzie również opony do jazdy podczas deszczu. Zapewniają one wysoką przyczepność i dobrą stabilność.

Zawody w ramach VLN BMW M235i Racing Cup zyskały uznanie za osiągi, przy rozsądnej cenie auta. Na Nürburgringu w 2014 roku weźmie udział 15 samochodów.

Dunlop to marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company.