EURONCAP: SKODA KAMIQ NIE ZAWIODŁA W TESTACH

kamiq_euroncap1

Skoda Kamiq nie zawiodła oczekiwań – w teście przeprowadzonym przez Euro NCAP otrzymała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Pierwszy miejski SUV marki jest kolejnym modelem producenta zaliczanym do najbezpieczniejszych pojazdów w swojej klasie, uznanym przez niezależny europejski program oceniający bezpieczeństwo pojazdów.


Zobacz także:

BEZPIECZEŃSTWO


 

Kamiq wypadł szczególnie dobrze w obszarach ochrony dorosłych pasażerów i rowerzystów.

kamiq_euroncap2

– Aktywne i pasywne bezpieczeństwo pojazdów ŠKODY jest dla nas najwyższym priorytetem. Fakt, że nasz najnowszy model Kamiq otrzymał maksymalną pięciogwiazdkową ocenę w teście zderzeniowym Euro NCAP, pokazuje, jak wysoko stawiamy poprzeczkę w zakresie bezpieczeństwa pojazdów i stanowi dowód skuteczności naszych prac inżynierskich w tym obszarze – mówi Christian Strube, członek zarządu Škoda Auto ds. rozwoju technicznego.

Nowy model to trzeci SUV w ofercie marki po modelach Kodiaq i Karoq, który pomyślnie ukończyła kompleksowe testy zderzeniowe i testy bezpieczeństwa Euro NCAP, uzyskując maksymalny pięciogwiazdkowy wynik. SUV uzyskał wynik 96 proc. za ochronę dorosłych pasażerów wewnątrz pojazdu.

Testerzy przyznali modelowi pełną ocenę w zakresie ochrony rowerzystów, na którą dodatkowo korzystnie wpłynęło działanie systemów: Front Assist, funkcja wykrywania pieszych Predective Pedestrian, Cycling Protection oraz hamowania w mieście City Emergency Brake, dostępnych w standardowym wyposażeniu pojazdu.

kamiq_euroncap3

Kamiq może zostać wyposażony w dziewięć poduszek powietrznych, w tym opcjonalną poduszkę osłaniającą kolana kierowcy i tylne boczne poduszki. Ochronę w razie wypadku dodatkowo zwiększają: hamulec multikolizyjny Multicollision Brake, dostępny jako opcja aktywny system ochrony kierowcy i pasażerów Crew Protect Assist oraz mocowania Isofix i opcja Top Tether stabilizujące fotelik łącząc go z oparciem tylnego siedzenia samochodu i przednim fotelem pasażera.

Standardowe wyposażenie nowego auta obejmuje również asystenta pasa ruchu Lane Assist, a opcjonalny system Side Assist ostrzega kierowcę o obecności pojazdów znajdujących się na drugim pasie ruchu w odległości do 70m. Połączenie działania wszystkich systemów zaowocowało przyznaniem dla modelu Kamiq oceny 3,5/4 pkt w teście.

Podobnie jak kompaktowa Skoda Scala, również wyróżniona pięcioma gwiazdkami w teście NCAP, KAMIQ bazuje na platformie MQB-A0 Grupy Volkswagen, która jest wyposażona w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Wyjątkowo sztywne nadwozie tego miejskiego SUV-a z dużymi strefami zgniotu i wyjątkowo wytrzymałą komorą pasażerską zapewnia najwyższej klasy bezpieczeństwo pasywne.