FIAT: CZERWONA 500-TKA DLA MEDALISTKI Z LONDYNU

Miasto Tychy wraz z firmą Fiat Auto Poland postanowili sprawić niespodziankę tyszance, brązowej medalistce ostatnich Igrzysk Olimpijskich Karolinie Naja i ufundowali Fiata 500 w ulubionym przez zawodniczkę kolorze – czerwonym.

To dowód uznania za odniesiony sukces olimpijski w kajakarskiej dwójce na dystansie 500 metrów.

Uroczyste wręczenie kluczyków do Fiata 500 Karolinie Naja miało miejsce podczas miejskiej uroczystości nad jeziorem Paprocany w Tychach. To właśnie na tym jeziorze bohaterka imprezy rozpoczynała swoją przygodę z kajakarstwem 10 lat temu, gdy miała 12 lat.

W uroczystości wzięli udział mieszkańcy Tychów z Prezydentem Miasta, Andrzejem Dziubą na czele, który wraz z Bogusławem Cieślarem z Fiat Auto Poland dokonali przekazania samochodu.

Tychy czekały na medal olimpijski 32 lata… zdobyła go też kobieta, Lucyna Langer – Kałek, w biegu na 100 metrów przez płotki na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w roku 1980. To też był brąz.

Fiat 500, który został przekazany zawodniczce wyposażony jest w silnik benzynowy 1,2 o mocy 69 KM. Posiada bogate wyposażenie m.in. 7 poduszek powietrznych, klimatyzację, radioodtwarzacz CD+ MP3 (6 głośników), komputer pokładowy z systemem My Car, lusterka boczne elektrycznie sterowane, elektrycznie sterowane szyby przednie, wspomaganie elektryczne kierownicy Dual Drive z funkcją CITY, sterowanie centralnym zamkiem za pomocą pilota w kluczyku, reflektory do jazdy dziennej, system ABS + EBD + BAS.

Przypomnijmy że Fiat 500 jest produkowany w tyskim zakładzie Fiat Auto Poland i szczyci się tytułem „Samochód Roku – Car of The Year”, a w niezależnych testach bezpieczeństwa Euro NCAP otrzymał najwyższą ocenę – pięć gwiazdek. Do końca lipca br. tyski zakład Fiata wyprodukował 889 349 Fiatów 500, w tym na eksport 881 889 sztuk.