FORD: FORZA MOTORSPORT 6 – MODELEM GT PO REKORD GUINNESSA

FordGames1

Pięcioro graczy ukończyło na zmianę dwudniowe zmagania za kierownicą wirtualnego Forda GT w grze Forza Motorsport 6, ustanawiając nowy światowy Rekord Guinnessa dla „Najdłuższego maratonu wideo w grze wyścigowej”.

Zespół prowadził samochód przez 48 godzin, 29 minut i 21 sekund i pokonując w tym czasie 41 004 wirtualne kilometry, co dało 3015 okrążeń.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

SPORT


 

Cara Scott (25 l.) z Wielkiej Brytanii, Hélène Cressot z Francji, Johannes Knapp (30 l.) z Niemiec, Andrea Lorenzo Facchinetti (42 l.) z Włoch i Jesús Sicilia Sánchez (23 l.) z Hiszpanii podjęli wyzwanie na wirtualnym torze Le Sarthe wykorzystywanym w wyścigu 24h Le Mans, w którym w tym roku zwyciężył prawdziwy Ford GT.

FordGames2

Tytuł Światowy Rekord Guinnessa oficjalnie przyznano na stoisku firmy Microsoft podczas największych w Europie targów gier Gamescom, odbywających się w Kolonii w Niemczech.

– Gracze wykonali kawał doskonałej roboty. Podobnie, jak w przypadku prawdziwego wyścigu w Le Mans, wyczyn ten wymagał dużej koncentracji, przywiązywania uwagi do szczegółów i – co najważniejsze – wytrzymałości, ponieważ śmiałkowie musieli wytrzymać na torze dwa razy dłużej, niż my – powiedział Stefan Mücke, kierowca zespołu Ford Chip Ganassi Racing rywalizującego w serii FIA WEC w Fordzie GT, który dał sygnał do startu w wirtualnym wyścigu.

W porównaniu z 136 okrążeniami przejechanymi przez Stefana w Le Mans – co zajęło w rzeczywistości 9 godzin, 5 minut i 40 sekund – każdy z pięciorga graczy pokonał średnio 603 wirtualne okrążenia w czasie łącznie 48 godzin, 29 minut i 21 sekund. Próba bicia rekordu w grze Forza Motorsport 6 na konsoli Xbox One odbyła się w europejskiej siedzibie głównej Forda w Kolonii.

FordGames3

Dystans 41 004 kilometrów pokonany przez graczy odpowiada jednej wycieczce dookoła świata. Aby nie zasnąć przez dwie noce z rzędu, śmiałkowie wypili 32 napoje energetyczne, 146 butelek wody i 47 butelek napojów orzeźwiających, oraz zjedli 3 kilogramy słodyczy.

Ford GT i Forza Motorsport 6

Inżynierowie Forda podjęli ścisłą współpracę z ekspertami z należącego do Microsoft studia Turn 10 Studios dbając o to, aby wirtualne wrażenia z jazdy samochodami w grze Forza Motorsport 6 były możliwie najbardziej realistyczne, poczynając od wyglądu i zachowania każdego z aut, a kończąc na charakterystycznym brzmieniu silnika.

W przypadku Forda GT kilka jego elementów zostało po raz pierwszy zaprezentowanych w grze, na przykład aktywne tylne skrzydło, które automatycznie zmienia swoje położenie w zależności od warunków jazdy. Ford GT jest obecnie jednym z pięciu najczęściej wybieranych aut w grze, pokonując już blisko 71 milionów wirtualnych kilometrów, co mniej więcej odpowiada odległości z Ziemi do planety Merkury, gdy ta jest w położeniu najbliżej Ziemi.

FordGames4

Ford i Microsoft ponownie połączyli siły w mistrzostwach Forza Racing Championship – największych zawodach Forza w historii. Impreza przeznaczona zarówno dla wprawionych graczy, jaki i amatorów potrwa do 4 września, a jej celem jest wyłonienie najlepszego gracza Forza na świecie, który wygra nowego Forda Focusa RS 2017.

„Dronekhana”

W tym tygodniu Ford opublikował film pod tytułem „Dronekhana”, w którym dwóch najlepszych na świecie pilotów dronów prowadzi swoje maszyny po torze pełnym przeszkód, wśród których znalazł się driftujący Focus RS, „palący gumę” Mustang oraz robot. Wideo zostało zrealizowane nieopodal europejskiej siedziby głównej Forda.

Brytyjczycy Luke Bannister (16 l.) i Brett Collis (22 l.) z zespołu Tornado XBlades sterowali swoimi dronami zdalnie z pomocą specjalnych gogli, które zapewniają widok z perspektywy pierwszej osoby. Dzięki temu udało im się przelecieć pod pickupem Rangerem i przez wnętrze B-MAX-a, a także rozbić balony wypełnione dymem. Zestaw 36 kamer GoPro pozwolił ukazać akcję wyścigu w spektakularnym stylu znanym z filmu Matrix z 1999 roku.