FORD: FOCUS NADAL LIDEREM ŚWIATOWEJ SPRZEDAŻY

Fo 4_485

Ford Focus zachowuje wywalczoną w zeszłym roku pozycję światowego lidera sprzedaży. Dzięki popytowi w pierwszym kwartale 2013 roku zanotowano 18-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Z analiz wielkości nowo zarejestrowanych pojazdów, jakie przeprowadziła firma badawcza R.L. Polk & Co. wynika, iż w pierwszym kwartale 2013 roku (zakończonym 31 marca) zarejestrowano 288 724 egzemplarze Forda Focus.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Ugruntowanie pozycji lidera sprzedaży Ford Focus zawdzięcza w dużej mierze wysokiemu popytowi na rynku brytyjskim, brazylijskim i chińskim. W badanym okresie w Wielkiej Brytanii zarejestrowano łącznie 25 081, w Brazylii 7 227 (+18 proc.), a w Chinach 104 065 egzemplarzy tego modelu, co oznacza wzrost o 153 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku.

– Statystyki mówią same za siebie. Nasz globalny model przypadł klientom do gustu, bo oferuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, jest bardzo ekonomiczny i dynamiczny, świetnie się prowadzi i można go nabyć za naprawdę przystępną cenę – podkreśla Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe.

Ford 5_Focus-002

Flagowa 250-konna wersja ST to pierwszy naprawdę globalny model sportowy firmy, który w zeszłym roku zadebiutował na rynku północnoamerykańskim, a w tym roku ma się pojawić w regionie Azji i Pacyfiku.

Firma Ford zapowiedziała niedawno wprowadzenie do sprzedaży nowej wersji Forda Focus, która ma być pierwszym w Europie nie hybrydowym pojazdem z napędem benzynowym emitującym zaledwie 99 g CO2 na kilometr. Pojazd wyposażony będzie w specjalnie zmodyfikowaną wersję nagradzanego silnika 1.0 EcoBoost o mocy 100 KM. Wersja ta ma się również wyróżniać wyjątkowo niskim zużyciem paliwa (4,3 l/100 km).

– Nieustanny rozwój to klucz do sukcesu Forda Focus, co pokazuje debiutująca na początku przyszłego roku w Europie, nowa wersja z silnikiem 1.0 EcoBoost. Odmiana ta dysponuje większą mocą aniżeli pierwsza generacja modelu sprzed 10 lat z benzynowym silnikiem o pojemności 1,6 litra – dodaje de Waard.

Aby zaspokoić rosnący popyt firma Ford znacznie zwiększyła produkcję Forda Focus. W lipcu jego wytwarzanie na globalnej platformie uruchomiono w zakładach w argentyńskim Pacheco. Ford Focus jest obecnie montowany w dziewięciu fabrykach zlokalizowanych na czterech kontynentach. Rocznie zakłady w Niemczech, USA, Rosji, Chinach, Tajlandii, Wietnamie, Tajwanie i Argentynie są w stanie łącznie wyprodukować ponad 1,5 miliona egzemplarzy Forda Focus (ponad dwa pojazdy na minutę).