FORD: SYSTEM SYNC NOWEJ GENERACJI W MUSTANGU MACH-E

System SYNC nowej generacji w elektrycznym Fordzie Mustangu Mach-E uczy się jak przekazywać kierowcom inteligentne sugestie na podstawie ich zachowań.

Łączy w sobie zdolność kontekstowego rozpoznawania mowy, umiejętność wyszukiwania w Internecie i funkcje uczenia maszynowego.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Dzięki temu może przekazywać zalecenia oszczędzające czas, będące analizą poprzednich podróży. Ford przedstawił swój nowy system komunikacji i rozrywki po raz pierwszy Europejczykom, podczas ekskluzywnej wirtualnej prezentacji. Ujawniono również nową funkcję zdalnej konfiguracji pojazdu, która umożliwia właścicielom spersonalizowanie samochodu jeszcze przed jego odebraniem. Możliwe jest m.in. konfigurowanie ustawień preferowanych trybów jazdy, aż po kolory oświetlenia wnętrza.

Kod systemu SYNC Forda nowej generacji został napisany od podstaw. System umożliwia dostosowanie pojeździe ponad 80 ustawień, od temperatury w kabinie i pozycji fotela, po oświetlenie wewnętrzne. System potrafi nawet rozpoznawać poszczególnych kierowców na podstawie ich smartfonów lub kluczyków i aktywować ich ustawienia, gdy zbliżają się do pojazdu, zanim wsiądą.

System wykorzystuje algorytm uczenia maszynowego, aby z czasem lepiej rozumieć nawyki kierowców. Jeździsz na siłownię w każdy piątek? Dzwonisz zawsze do domu w drodze powrotnej z pracy? System SYNC nowej generacji będzie uczył się rutynowych działań każdego właściciela, aby przedstawiać odpowiednie wskazówki nawigacyjne i komunikacyjne we właściwym czasie i umożliwić kierowcy koncentrację na drodze.

SYNC wyposażony jest w 15,5-calowy ekran dotykowy Full HD. Duża, przyjazna dla użytkownika konsola jest łatwa do odczytania, a interfejs został uproszczony, działają opcje sterowania dotykowego rozpoznające gesty szczypania, powiększania i obracania, a charakterystyczna tarcza u dołu ekranu umożliwia szybką, dotykową regulację głośności muzyki lub połączeń konferencyjnych.

Przeprojektowano ścieżki poruszania się po interfejsie SYNC. Duży ekran i układ kart umożliwiają jednoczesne wyświetlanie wielu aplikacji. Właściciele Mustanga Mach-E będą mogli wstępnie ustawić parametry swojego nowego pojazdu przed dostawą, korzystając z nowej funkcji zdalnej konfiguracji pojazdu. Konfigurację można przeprowadzić on-line lub za pomocą aplikacji na smartfony FordPass.

SYNC posiada zaawansowaną zdolność kontekstowego rozpoznawania mowy, co pozwala na kontrolę systemów rozrywki i nawigacji, oświetlenie i klimatyzację w kabinie, a także zarządzanie rozmowami telefonicznymi. System daje kierowcom pojazdów elektrycznych pewność dojechania do celu, doradzając, gdzie i kiedy ładować akumulator, a także zapewniając w czasie rzeczywistym informacje o dostępności i cenach na stacjach ładowania.

Intelligent Range dostarcza kierowcom aktualnej informacji o zasięgu ich pojazdów elektrycznych. Właściciele będą mieli dostęp do największej publicznej sieci ładowania, obejmującej swoim zasięgiem całą Europę – IONITY. Informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i prognozy ruchu są dostarczane przez specjalistów z firmy TomTom<, a wyznaczanie tras w pojeździe i w chmurze zapewnia firma Garmin.

SYNC nowej generacji będzie dostępny w Europie w wybranych samochodach marki.