FORMUŁA 1: KIMI RAIKKONEN WRACA – DO LOTUSA

Dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że Kimi Raikkonen powraca z rajdów WRC do Formuły 1 i w sezonie 2012 będzie kierowcą zespołu Lotus. Ostatnie dwa sezony Raikkonen ścigał się (bez większego powodzenia) w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata oraz serii NASCAR Truck.

Po informacji od Roberta Kubicy, że nie będzie on w pełni formy na początku nowego sezonu, zespół Renault, który zmienia nazwę na Lotus sięgnął po ubiegającego się o miejsce w teamie Williamsa byłego Mistrza Świata – Kimiego Raikkonena.

– Jestem szczęśliwy, że wracam do Formuły 1 po dwuletniej przerwie. Dziękuję zespołowi Lotus Renault GP, który zaoferował mi szansę powrotu. mówił Raikkonen. Okres spędzony w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata był pożyteczny dla mnie jako kierowcy, ale nie mogę zaprzeczyć, że moje pragnienie powrotu do F1 było ostatnio zdecydowane. Jestem pod wrażeniem rozmiaru ambicji zespołu Lotusa – mówił Kimi Raikkonen.

– Przez cały rok podkreślaliśmy, że nasz team jest na początku nowego cyklu. Ciężko pracowaliśmy, aby zbudować podstawy struktury, która umożliwi nam wkrótce odnoszenie sukcesów i rywalizowanie na najwyższym poziomie. Decyzja Kimiego o powrocie do Formuły 1 z nami jest pierwszym z kilku informacji, które mają sprawić, że będziemy jeszcze ważniejszym pretendentem w przyszłości. Nie możemy się oczywiście doczekać współpracy z Mistrzem Świata. W imieniu naszego zespołu, chciałbym powitać Kimiego w Enstone – stwierdził Gerard Lopez, właściciel Lotus Renault GP.