FORMUŁA E: ZESPÓŁ DS TECHEETAH JUŻ MYŚLI O PRZYSZŁYM SEZONIE

Wiadomo już, że Formuła E od przyszłego sezonu otrzyma od międzynarodowej federacji FIA oficjalny status Wyścigowych Mistrzostw Świata.

Co więcej, w tej serii wyścigów pojazdów o napędzie elektrycznym o dużym znaczeniu dla procesu innowacji technologicznych w motoryzacji pojawią się wkrótce bolidy Gen2 EVO.


Zobacz także:

ECO

SPORT


 

To zmodernizowane warianty obecnych pojazdów. Marka DS Automobiles i jej sportowy partner Techeetah zapowiada przedstawienie projektu zewnętrznego swojego przyszłego bolidu z istotnymi modyfikacjami w dziedzinie aerodynamiki.

Marka DS Automobiles i jej dział sportu samochodowego DS Performance dokonały sprawnego przejścia od pojazdów Formuły E generacji pierwszej do generacji drugiej. Zwiększenie mocy silników do 250 kW oraz pojemności baterii do 52 kWh przełożyło się na decydującą zmianę w tej dyscyplinie sportu samochodowego, wykorzystującej bolidy wyścigowe o napędzie w stu procentach elektrycznym.

Od sezonu 2019 kierowcy zyskali większy zasięg jazdy, dzięki czemu mogą pokonać całą trasę każdego wyścigu E-Prix bez przesiadania się do drugiego auta.

Bolid oznaczony DS E-Tense FE19, wystawiany przez zespół DS Techeetah, do tej pory zapisał na swoim koncie dwa tytuły mistrzowskie: w ubiegłym sezonie triumfował w klasyfikacji zarówno kierowców, jak i zespołów.

Obecnie na ulicznych torach całego świata zastępuje go nowa wersja DS E-Tense FE20 (w ubiegłym miesiącu pojazd ten zajął miejsce na podium w wyścigu w Santiago de Chile). Tymczasem w biurze projektowym trwają już prace nad rozwojem bolidu następnej generacji.

Tymczasem najbliższy wyścig tegorocznego cyklu – E-Prix Meksyku rozegrany zostanie w niedzielę, 16 lutego.