FRANKFURT 2013: PREMIERA INFINITI Q30 CONCEPT

1a

We wrześniu, na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie, Infiniti zaprezentuje światu model Q30 Concept. Sygnalizuje on współczesną wizję stylistyczną kompaktowego samochodu marki, który będzie skierowany do nowej generacji klientów klasy premium.

Premiera odbędzie się podczas konferencji prasowej firmy Infiniti. Opracowanie Q30 Concept jest kolejnym etapem podboju przez Infiniti nowych segmentów najwyższej klasy. Model ucieleśnia wizję, którą charakteryzują intrygujące wzornictwo, innowacyjne, starannie dobrane i wykończone materiały oraz pełen pasji kunszt rzemieślniczy.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
SALON FRANKFURT 2013


– Infiniti Q30 Concept stanowi preludium do rozbudowy gamy produktów, na której to opiera się nasza dynamiczna strategia rozwoju światowego. Dążymy do tego, aby naszą ofertą zainteresować nowoczesnego, otwartego na nowości, żądnego luksusu klienta, a Infiniti Q30 Concept, ze swoim charakterystycznym stylem i wysoką jakością, ma nam to umożliwić – powiedział Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Ltd.

Q30 Concept obrazuje najnowszą ewolucję filozofii stylu marki, zapoczątkowaną przez model Q50, który miał swoją światową premierę na Północnoamerykańskim Międzynarodowym Salonie Samochodowym (NAIAS) w Detroit w styczniu tego roku. Q30 Concept, podobnie jak Q50, zawiera elementy stylistyczne charakterystyczne dla trzech wizjonerskich konceptów Infiniti, jakimi były Essence, Etherea i Emerg-e.

Infiniti zapoczątkuje radykalną zmianę w segmencie luksusowych aut kompaktowych. Śmiała stylistyka i pełna gracji sportowa sylwetka konceptu inspirują klientów, aby oczekiwali więcej wrażeń niż w przypadku dominującego obecnie na rynku samochodów klasy premium zachowawczego stylu.

– Q30 Concept jest smukły, elegancki i uwodzicielski. Przy jego projektowaniu inspirowaliśmy się szybkimi zwierzętami z grupy wielkich kotów, takimi jak na przykład gepardy, które są wyjątkowo smukłe i poruszają się z przysłowiową kocią zwinnością. Obserwowane w ruchu, zdają się płynąć. Taką muskularność chcieliśmy osiągnąć w naszym Q30 Concept – powiedział Alfonso Albaisa, dyrektor ds. wzornictwa Infiniti.

Nowy, luksusowy, kompaktowy model klasy entry będzie pierwszym modelem Infiniti, konsultowanym od samego początku z Sebastianem Vettelem, dyrektorem ds. osiągów Infiniti. Trzykrotny Mistrz Świata Formuły 1, startujący w barwach Infiniti Red Bull Racing, który tak bardzo zaangażował się w dopracowywanie dynamiki jazdy Infiniti Q50, współpracuje teraz z zespołami technicznymi firmy na całym świecie, realizując obietnicę zapewnienia samochodom marki iście wyścigowych osiągów.