FRANKFURT 2019: PREMIERY OPLA Z WIRTUALNYM WIDOKIEM

Opel-Grandla1

Na 68. Międzynarodowym Salonie Samochodowym IAA we Frankfurcie światową premierę mają nowy Opel Corsa‑e oraz Grandland X Hybrid4.

Producent oferuje możliwość wirtualnego zajrzenia pod nadwozie obu pojazdów z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2019


 

Za pomocą specjalnych tabletów goście stoiska „OpelHaus 120” mogą „prześwietlić” nowe samochody, aby obejrzeć ukryte rozwiązania techniczne. Producent stara się w ten sposób przybliżyć elektryczną mobilność jej potencjalnym użytkownikom.

Opel-Grandla2

Nowy Opel Corsa‑e i Grandland X Hybrid4 skrywają pod nadwoziem elektryczną technologię. Ale gdzie dokładnie zlokalizowane są akumulatory i silniki elektryczne? Jak pracuje napęd na cztery koła w Grandlandzie X Hybrid4? Jak działa układ ładowania i jaki jest obieg energii? Goście stoiska mogą poznać odpowiedzi na te pytania, korzystając z tabletów wyposażonych w specjalną aplikację rozszerzonej rzeczywistości.

Wystarczy stanąć przed Corsą‑e lub Grandlandem X Hybrid4 i skierować obiektyw tabletu na pojazd. Wtedy na ekranie ukaże się to, co zazwyczaj jest ukryte pod nadwoziem. Stanie się ono przezroczyste, odsłaniając wirtualny widok na zespół napędowy i akumulatory z przodu i z tyłu pojazdu.

Opel-Grandla3

Ale to nie wszystko. Po kliknięciu przycisków na ekranie wyświetlone zostaną opisy najważniejszych rozwiązań technicznych. Kolejne kliknięcie uaktywni animację ilustrującą przepływ energii pomiędzy poszczególnymi elementami zespołu napędowego. Udostępniając tablety z funkcją rozszerzonej rzeczywistości, firma Opel umożliwia gościom targów motoryzacyjnych Frankfurt Motor Show bliskie i indywidualne spotkanie ze zelektryfikowaną motoryzacją na przykładzie najnowszych modeli.

Opel-Grandla5

Opel-Grandla4