GALERIE KLEPIERRE ZE STACJAMI ŁADOWANIA ELEKTRYKÓW

greenway_w_sa11

W centrach handlowych Sadyba Best Mall, Lublin Plaza oraz Ruda Śląska Plaza powstały punkty ładowania pojazdów GreenWay.

Po zakończeniu odbiorów technicznych zostanie również uruchomiona stacja w galerii Sosnowiec Plaza.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Na parkingach tych galerii zostały wydzielone specjalnie oznakowane miejsca, gdzie znajdują się stacje pozwalające na szybkie ładowanie do trzech pojazdów równocześnie.

Grupa Klépierre nawiązała współpracę z firmą GreenWay, siecią szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Galerie stały się ważnym partnerem największej ogólnopolskiej sieci szybkich ładowarek samochodów elektrycznych. Nowe udogodnienia powstały z myślą o osobach udających się na zakupy.

– Zależy nam na tym, aby klienci odwiedzający nasze centra mogli liczyć na jak najwygodniejsze rozwiązania. Wspieramy przyjazny środowisku i miastu transport, jednocześnie myśląc o potrzebach naszych klientów. Oferta GreenWay idealnie wpisuje się w ten model. Po wprowadzeniu usługi wynajmu aut na minuty firmy Traficar i krótkoterminowego wynajmu motocykli MotoRide pojawiły się nowe stacje ładowania pojazdów uzupełniając ten kompleksowy ekosystem transportowy. Dzięki temu osoby odwiedzające nasze galerie będą miały jeszcze szerszy wybór formy dojazdu, dostosowanej do ich potrzeb – powiedziała Anna Kosacz, Marketing Director Klépierre.

greenway_w_sa12


Jak korzystać ze stacji GreenWay?

Szybkie stacje największej w Polsce sieci ładowarek GreenWay umożliwiają ładowanie pojazdów elektrycznych zgodnych ze standardami CCS, CHAdeMO (prądem stałym) oraz AC Type 2 (prądem przemiennym). Ze stacji mogą korzystać dwa lub trzy pojazdy jednocześnie – w zależności od typu urządzenia.

Korzystanie z usługi jest możliwe po zarejestrowaniu się na stronie internetowej Greenway Polska. Jedną z głównych zalet punktów jest krótki czas ładowania. Dzięki innowacyjnej technologii naładowanie baterii o pojemności 23-40 kWh do 80 proc.trwa średnio 30-45 minut.

– Klépierre to kolejny ważny dla nas partner. Cieszymy się, że nasze stacje będą teraz dostępne także w należących do nich galeriach handlowych w Warszawie, Lublinie, Sosnowcu i Rudzie Śląskiej. Zależy nam na tym, aby stacje nie tylko umożliwiały przemieszczanie się samochodem elektrycznym, ale także zapewniały dobre zaplecze na czas ładowania – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Rozwiązania komunikacyjne w galeriach handlowych Klépierre

Centra Klépierre oferują szereg rozwiązań komunikacyjnych, które są przyjazne środowisku i przede wszystkim wpływają na komfort klientów. We wszystkich galeriach na klientów czekają przestronne parkingi z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych (specjalnie oznaczone miejsca postojowe).

Na terenie parkingu warszawskiej Sadyba Best Mall znajdują się miejsca dla jednośladów – motocykli i skuterów, a także wypożyczalnia motocykli MotoRide. Z kolei Ruda Śląska Plaza, Poznań Plaza i Sadyba Best Mall udostępniają specjalne miejsca postojowe dla użytkowników aplikacji Traficar pozwalającej wypożyczać auto na minuty.

Wszystkie centra handlowe Klépierre zlokalizowane są w miejscach zapewniających szybki dostęp do komunikacji miejskiej czy postoju taksówek. Pod centrami Sadyba Best Mall i Lublin Plaza funkcjonują również stacje rowerów miejskich.