GARMIN: NOWE NAWIGACJE Z WBUDOWANĄ KAMERKĄ

Urządzenia marki Garmin z serii DriveCam 76 oraz CamperCam 795 oferują technologię nawigacyjną oraz nagrania wysokiej jakości.

Marka Garmin zaprezentowała dwa modele nawigacji satelitarnych z wbudowanymi kamerami – DriveCam 76 oraz CamperCam 795. Obie nawigacje wyposażone są w wyraźny, 7-calowy wyświetlacz, oferują możliwość nagrywania filmów w jakości 1080p HD oraz szerokie, 140-stopniowe pole widzenia, które pozwala objąć całą sytuację przed pojazdem. Po włączeniu kamera nieprzerwanie rejestruje i zapisuje nagrania z wszelkich wykrytych zdarzeń, pełniąc funkcję naocznego świadka na drodze. Zapisane pliki wideo są automatycznie przesyłane na bezpieczny internetowy dysk Vault, dzięki czemu kierowcy mogą łatwo wyświetlać i udostępniać nagrania za pomocą aplikacji mobilnej Garmin Drive.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Wbudowana kamera o wysokiej rozdzielczości pozwala także zwiększyć świadomość sytuacyjną kierowcy dzięki zaawansowanym powiadomieniom, w tym ostrzeżeniom o kolizji z przodu i o opuszczeniu pasa ruchu.

Nawigacje z serii są dostosowane do potrzeb różnych typów kierowców. Garmin niedawno wprowadził do sprzedaży dēzlCam LGV710, uniwersalną nawigację satelitarną dla kierowców samochodów ciężarowych z wbudowaną kamerą, która ma pomagać zawodowym kierowcom w bezpiecznej jeździe. Dzięki nowym urządzeniom Garmin DriveCam 76 i CamperCam 795 osoby jeżdżące na co dzień i kierowcy kamperów mogą korzystać zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa i kamer, które zapewniają większą świadomość i spokój podczas jazdy.

Nawigacja satelitarna Garmin DriveCam 76 pozwala nieprzerwanie nagrywać sytuację na drodze i oferuje inne przydatne funkcje:

Garmin Voice Assist umożliwia głosowe sterowanie nawigacją oraz wykonywanie i odbieranie połączeń po sparowaniu z kompatybilnym smartfonem za pomocą technologii Bluetooth
– Funkcja wyznaczania tras w strefach ekologicznych zapewnia wskazówki i ostrzeżenia, jeśli na naszej drodze pojawi się taki obszar
Bieżące informacje o sytuacji na drodze, pogodzie i cenach paliwa pomagają w bezpiecznej jeździe – po sparowaniu z aplikacją Garmin Drive
– Oceny hoteli, restauracji i atrakcji z serwisu Tripadvisor pomagają zdecydować, gdzie warto się zatrzymać
– Zadbaj o bezpieczeństwo podczas cofania: urządzenie Garmin DriveCam 76 jest kompatybilne z wybranymi kamerami cofania marki Garmin (sprzedawanymi oddzielnie), które pozwalają lepiej ocenić sytuację z tyłu pojazdu

Nawigacja GPS CamperCam 795 została zaprojektowana z myślą o amatorach campingów i rodzinach wyruszających w podróż kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową:

– Łatwe wyznaczanie tras z opcją dopasowania do rozmiaru i wagi kampera lub przyczepy
– Większa świadomość potencjalnych zagrożeń podczas podróży dzięki powiadomieniom o nadchodzących stromych podjazdach, występowaniu dzikich zwierząt, ostrych zakrętach lub zmianach ograniczenia prędkości
– Obrazy satelitarne Birdseye zapewniają wysokiej jakości widok campingów i parkingów z lotu ptaka, co może być bardzo przydatne przed przyjazdem do celu
– Wbudowany katalog parkingów dla kamperów i usług z ACSI, Campercontact, Trailer’s PARK i ocen podróżnych Tripadvisor przyda się podczas każdej podróży.
– Wgrany Zielony Przewodnik MICHELIN ze zdjęciami, szczegółowymi opisami i ocenami informuje, gdzie warto się zatrzymać
– Nawigacja bezproblemowo współpracuje z innymi urządzeniami marki Garmin, w tym np. z kamerami cofania dalekiego zasięgu z serii BC 50, które ułatwiają obserwowanie sytuacji za pojazdem, cyfrowym przełącznikiem Garmin PowerSwitch umożliwiającym wygodne sterowanie 12-woltowymi urządzeniami elektronicznymi w kamperze oraz bezprzewodowymi zestawami słuchawkowymi z Bluetooth, zapewniającymi wysokiej jakości dźwięk w podróży (wszystkie urządzenia sprzedawane oddzielnie).

Marka Garmin przedstawiła także nową nawigację satelitarną GPS Camper 795, która zapewnia miłośnikom campingów te same funkcje nawigacyjne, co Camper 795, ale nie posiada wbudowanej kamery.

Urządzenie Garmin DriveCam 76 dostępne jest już teraz w sugerowanej cenie detalicznej €499.99, z kolei nawigacja CamperCam 795 dostępna jest w cenie €589.99. Camper 795 ma sugerowaną cenę detaliczną €439.99. Więcej informacji znaleźć można na stronie garmin.com/automotive.