GENEWA 2012: JAGUAR XF SPORTBRAKE GOTOWY

Jaguar oficjalnie zaprezentował swoją limuzynę XF w wersji kombi. To atrakcyjne połączenie elegancji i praktycznych możliwości. Szczegółowe informacje na temat Jaguara XF Sportbrake ogłoszone zostaną podczas oficjalnego debiutu na Targach Motoryzacyjnych w Genewie.

Model XF uosabia walory marki Jaguar: sportową duszę w połączeniu z innowacyjnym, uwodzicielskim designem i wydajnością. Nowy Jaguar XF Sportbrake tworzy spójną całość: przód inspirowany jest najnowszą stylistyką Jaguara XF, a od słupka B ku tyłowi prezentuje nowe oblicze. Wersja kombi posiada nowe elementy podkreślające dynamikę i elegancję, m.in. chromowane ramki okien.

Wymiary nowej wersji kombi, jak szerokość (1877 mm) oraz rozstaw osi (2909 mm) są identyczne jak w modelu XF. Pozostałe wymiary są bardzo zbliżone, m.in. długość 4966 mm, większa o jedynie 5 mm. Jeśli chodzi o część najważniejszą w tym typie nadwozia czyli przestrzeń bagażową to Jaguar XF Sportbrake oferuje 550 litrów, a maksymalna objętość po rozłożeniu tylnych siedzeń wynosi 1675 mm. Warto podkreślić także, że maksymalna długość ładunkowa to prawie 2 metry.

Wyposażenie nowego Jaguara XF Sportbrake zostało wzbogacone o praktyczne rozwiązanie czyli zdalną dźwignię do składania tylnych foteli umieszczoną w bagażniku. Dodatkowo, nowe siedzenia pozwalają na komfortową jazdę dla pięciu osób, a ilość miejsca na tylnej kanapie wzrosła w porównaniu do standardowej wersji o 48 mm. W klapie bagażnika zamontowano oświetlenie LED, ułatwiające użytkowanie bagażnika w warunkach niedostatecznego oświetlenia.

W każdym modelu Sportbrake zastosowano Adaptive Dynamics System, który kontroluje nastawy zawieszenia i rozkład momentu obrotowego między kołami dla ułatwienia w pokonywaniu zakrętów przy dużych prędkościach. Nowy Jaguar w wersji kombi dostępny jest w dwóch opcjonalnych pakietach stylistycznych: Aero Pack – dodający sportowego charakteru i będący standardem w modelach „S” oraz Black Pack – zastępujący jasne wykończenie stylową, ciemną kombinacją kolorów.

Jaguar XF Sportbrake wyposażony będzie m.in. w czterocylindrowy silnik Diesel 2,2 l lub sześciocylindrowy silnik benzynowy 3,0 l, każdy współpracujący z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Informacje na temat Jaguara XF w wersji kombi na bieżąco – nie czekając do salonu samochodowego Palexpo – można śledzić na oficjalnej stronie modelu na: twitter.com/Sportbrake.