GENEWA 2012: OPEL ASTRA OPC DLA SPORTOWCÓW

Światowa premiera wyczynowej wersji Astry GTC, czyli nowej Astry OPC, odbędzie się podczas salonu samochodowego w Genewie. Benzynowy silnik modelu OPC z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem, o mocy wynoszącej 206 kW/280 KM i o pojemności 2,0 litra, dostarcza maksymalny moment obrotowy o wartości 400 Nm i prędkość maksymalną wynoszącą 250 km/h.

Astra po raz pierwszy osiąga taką prędkość. Jedną z głównych zalet Astry OPC jest wysoce wydajne zawieszenie z kolumnami High Performance Struts (HiPerStruts), które sprawia, że samochód zapewnia bezkompromisową moc. W połączeniu z układem podwozia FlexRide, charakteryzującym się trybem jazdy Sport i OPC, Astra OPC zapewnia ponadprzeciętne możliwości jazdy.

Astra OPC jest także wyposażona w wyczynowe fotele typu kubełkowego z zaawansowaną technologią. Oba przednie fotele zwiększają sportowe i dynamiczne wrażenia jazdy dzięki zastosowaniu lekkiego materiału, obniżonego siedziska i udoskonalonych oparć bocznych. Szkielet nowego fotela jest o 45 procent lżejszy od szkieletu fotela konwencjonalnego.

Żaden inny producent na świecie nie zastosował w samochodzie produkcyjnym organicznego materiału kompozytowego formowanego wtryskowo. Nowy fotel można ustawić w 18 różnych konfiguracjach. Wszystkie wyjątkowe dla Opla, nowe technologie OPC muszą być poddane testowi wytrzymałości na dystansie 10 000 km na słynnym torze wyścigowym Nürburgring, w Niemczech. 10 000 km jazdy w surowych warunkach na północnej pętli toru odpowiada 180 000 km jazdy w warunkach normalnych.

Produkcja Astry OPC rozpocznie się w połowie maja, w zakładzie GMMP w Gliwicach.

W tym roku w trakcie genewskich targów motoryzacyjnych Motor Show, Opel ma kilka powodów do świętowania. Nie tylko obchodzi swoje 150-e urodziny, ale jego najnowszy, innowacyjny model Ampera znajduje się wśród kandydatów do prestiżowego tytułu „Samochodu Roku 2012”.