GENEWA 2013: KIA – TRZY PREMIERY I NOWY KONCEPT

Kia 1_Carens 01

83. Salon International de l’Automobile w Genewie będzie sceną światowej premiery modeli Kia pro_cee’d GT i cee’d GT. Na podestach ekspozycji firmowej znajdą się także m.in. samochody Kia Carens nowej generacji oraz Kia Optima Hybrid MY 2013.

Koreański koncern zaprezentuje także pełną ekspresji koncepcję nowego pojazdu miejskiego.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Kia pro_cee’d GT i cee’d GT to najbardziej usportowione, produkcyjne samochody w historii tej marki. Optycznym wyróżnikiem obu nowych modeli, zaprojektowanych w Europie pod nadzorem Petera Schreyera, Prezesa i Głównego Stylisty Kia Motors Corporation − jest wyrazista i atletyczna linia nadwozia, oryginalne światła LED do jazdy dziennej, podwójne końcówki wydechu, 18-calowe felgi z lekkiego stopu oraz przyciągające wzrok, lakierowane na czerwono zaciski hamulców.

K 2_pro_cee'd 01 GT

Kia pro_cee’d GT i cee’d GT wyposażone są w napędzający koła przednie, turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 GDI o mocy 204 KM i momencie obrotowym 265 Nm, pozwalający przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 7,7 sekundy.

– Światowa premiera nowej Kii pro_ce’d GT oraz cee’d GT akcentuje różnorodność naszej oferty modelowej i jako wyraz naturalnej ekspansji na rynku samochodów sportowych stanowi ważny krok naprzód w historii marki Kia − mówi Michael Cole, dyrektor generalny Kia Motors Europe. Kia pro_cee’d GT spodoba się kierowcom szukającym stylu, osiągów i dynamiki jazdy, a dla klientów preferujących pięcioro drzwi proponujemy nieco bardziej praktycznego cee’da GT.

Uruchomienie produkcji dwóch nowych modeli planowane jest od połowy maja 2013 w słowackim zakładzie Kia Żylina, a ich sprzedaż na rynkach europejskich rozpocznie się w połowie roku.

Kia 2_Concept for Geneva

Na genewskim salonie samochodowym Kia zaprezentuje również koncepcję nowego, prowokującego samochodu miejskiego. Dzięki charakterystycznej, firmowej atrapie chłodnicy „tiger-nose” w formie swawolnego lecz przyjaznego uśmiechu oraz stylistycznej aranżacji reflektorów w połączeniu ze zdecydowanymi liniami karoserii emanującej napięciem i siłą, koncepcyjny „urban vehicle” stanowi pokaz zaangażowania marki Kia w design samochodów awangardowych i niebanalnych.

Zaprezentowany po raz pierwszy we wrześniu 2012 na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu nowy MPV klasy kompaktowej Kia Carens powstał z myślą o potrzebach i oczekiwaniach nowoczesnej rodziny. Do jego charakterystycznych cech należy eleganckie i aerodynamiczne nadwozie typu „cab-forward” zapewniające maksymalną obszerność pięcio- lub siedmiomiejscowego wnętrza oraz bogate wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa i komfortu. Oferta jednostek napędowych nowej Kii Carens, która do sprzedaży w Polsce trafi w drugim kwartale tego roku, obejmować będzie aż cztery silniki o mocy od 115 do 166 KM i emisji CO2 już od 124 g/km.

Kia 4_Optima 01a

Kia Optima Hybrid jest pierwszym samochodem o napędzie benzynowo- hybrydowym w ofercie europejskiego segmentu „D”, wykorzystującym innowacyjny system „parallel hybrid” konstrukcji Kia, w skład którego wchodzi 2,0-litrowa jednostka benzynowa i 30-kilowatowy silnik elektryczny. Najnowsza wersja MY 2013 imponuje łączną mocą 190 KM, która pozwala uzyskać przyspieszenie 0-100 km/h w ciągu 9,4 sekundy i prędkość maksymalną 192 km/h przy jeszcze oszczędniejszym, wiodącym w tej klasie pojazdów zużyciu paliwa 5,1 l/100 km (poprzednio 5,4 l/100 km) oraz obniżonej emisji CO2 − 119 g/km (vs. 125 g/km poprzednio).

Samochód dostępny jest na rynku polskim w 3 wersjach wyposażenia (M/L/XL) w cenie już od 114 900 zł.

Kia 5_Optima 67