GENEWA 2013: NOWY HYUNDAI GRAND SANTA FE

GRAND 1 SANTA FE-2 m

Europejska premiera Grand Santa Fe, SUV-a klasy E odbędzie się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Hyundai zdecydował się na modyfikacje, aby jak najlepiej odpowiedzieć na wymagania kierowców na kontynencie.

Grand Santa Fe to kolejny SUV w ofercie firmy Hyundai. Samochód po raz pierwszy zaprezentowano podczas New York International Show w 2012 roku. W europejskim modelu udoskonalono właściwości jezdne auta pod kątem oczekiwań europejskich kierowców.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Ten siedmioosobowy model posiada dłuższy rozstaw osi, niż tradycyjny Santa Fe, co gwarantuje więcej przestrzeni, a pojemność bagażnika wynosi 607 litra. Grand Santa Fe ma większe wymiary: jest wyższy (+ 10 mm), szerszy (+ 5 mm) i dłuższy (+ 225 mm).

Zarówno Grand Santa Fe, jak i Santa Fe, znany już polskim konsumentom, zostały zaprojektowane zgodnie z filozofią Storm Edge, wpływającą na dynamiczny wygląd samochodów marki Hyundai. Cechy, które wyróżniają europejskiego debiutanta to nowy kształt grilla, reflektorów przeciwmgielnych oraz przedniego zderzaka, jak również większa i zaprojektowana na nowo tylna cześć nadwozia. Grand Santa Fe występuje w dwóch wersjach z 18- lub 19-calowymi aluminiowymi felgami.

GRAND 2 SANTA FE-1 m

Samochód ma starannie dopasowany układ napędowy. Pod maską znajduje się potężny 2,2 litrowy silnik ‘R’ VGT Diesla spełniający normę Euro 5. W połączeniu z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów Grand Santa Fe osiąga moc maksymalną 197 KM. Wysokim osiągom towarzyszy niska emisja dwutlenku węgla.

Kabina samochodu wyposażona jest w szereg udogodnień. System FLEX STEER pozwala wybrać jeden z trzech stylów prowadzenia – Comfort, Normal i Sport. W ten sposób kierowca dostosowuje siłę wspomagania kierownicy do aktualnych warunków jazdy. Widoczne i czytelne informacje o samochodzie zapewnia 4,3 calowy wyświetlacz komputera pokładowego TFT. Grand Santa Fe został wyposażonyw panoramiczne okno dachowe rozciągające się na całą długość samochodu. Nowością jest brak środkowej belki, co sprawia, że długie podróże stają się jeszcze bardziej przyjemne, a wnętrze samochodu jest lepiej doświetlone.

– Rozszerzenie oferty Hyundai o model Grand Santa Fe to odpowiedź na rosnącew Europie zapotrzebowanie na SUV-y klasy E. Grand Santa Fe podtrzymuje tradycję firmy, która opiera się na dostarczaniu samochodów wysokiej jakości i standardzie wyposażenia, za rozsądną cenę. Potężny i wydajny silnik, zaprojektowane specjalnie dla europejskich kierowców podwozie oraz pojemność samochodu sprawiają, że Grand Santa Fe to idealny wybór dla większych rodzin – powiedział Allan Rushforth, wiceprezes i dyrektor operacyjny Hyundai Motor w Europie.