GENEWA 2014: SKODA – NOWE WERSJE MODELI

Sk 1_genewa

Na targi samochodowe International de l’Automobile w Genewie Skoda przygotowała aż siedem nowości. Wśród nich znajdują się topowa odmiana Octavii oraz rodzina Monte Carlo: modele Citigo, Yeti i Rapid Spaceback.

Oferująca największy komfort i najwyższy poziom wykończenia wersja Laurin & Klement dołącza teraz także do oferty nowej generacji modelu Octavia.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
GENEWA 2014


Wariant, którego nazwa pochodzi od nazwisk założycieli Škody, już od wielu lat jest uosobieniem elegancji w najlepszym wydaniu. Teraz dostępny będzie dla Octavii zarówno w wersji liftback, jak i kombi.

Wersja L&K z zewnątrz wyróżnia się osiemnastocalowymi obręczami kół ze stopów lekkich. Z przodu wyposażona jest w reflektory bi-ksenonowe z diodami LED do jazdy dziennej, tylne światła także wykonane są w technologii LED. O wyjątkową atmosferę w kabinie dbają nowe elementy dekoracyjne i siedzenia pokryte brązową skórą. Nieodłączone dla tej wersji bogate wyposażenie obejmuje system audio CANTON i czteroramienną, wielofunkcyjną kierownicę.

Sk 2_genewa

Octavia Laurin & Klement napędzana jest jednym z trzech bardzo mocnych i oszczędnych silników: benzynowym 1.8 TSI 180 KM lub wysokoprężnym 2.0 TDI o dwóch poziomach mocy: 150 KM lub 184 KM.

Škoda Monte Carlo: specjalne edycje

Na salonie samochodowym Auto Show w Genewie stoisko Škody nabierze zdecydowanie sportowego charakteru przez jednoczesną premierę aż trzech modeli w wersjach Monte Carlo: Citigo, Yeti i Rapid Spaceback. Dołączą one do już istniejącej Fabii Monte Carlo i Fabii Combi Monte Carlo, tworząc rodzinę aż pięciu modeli o sportowym charakterze.

Premierowe wersje robią duże wrażenie czarnymi obręczami kół ze stopów lekkich w rozmiarach od 15 do 17 cali, przyciemnionymi tylnymi i bocznymi szybami (element wyposażenia SunSet) i wyjątkowymi wyróżnikami nadwozia, pokrytymi czarnym lakierem. We wszystkich trzech modelach dostępne są sportowe fotele, z tapicerką w kolorze czarnym z czerwonymi przeszyciami. Te modele specjalne powstały na fali zainteresowania sukcesami czeskiej marki w motorsporcie.

Skoda ma jedną z najdłuższych i najbogatszych karier w historii sportów motorowych: przez przeszło sto lat zebrała niezliczoną ilość zwycięstw na międzynarodowej arenie, wliczając w to także tryumf w jednym z najbardziej prestiżowych rajdów: Monte Carlo. Miniony rok przyniósł jeden z najbardziej udanych sezonów w historii marki: zdobyła ona tytuł rajdowego Mistrza Europy, Mistrza Azji i Pacyfiku, Mistrza Ameryki Południowej i pięć kolejnych tytułów w rajdowych mistrzostwach krajowych.

Sk 3_genewa