GENEWA 2015: NISSAN e-NV200 – EDYCJA DLA SIEDMIU OSÓB

nis_ge_nv1

Podczas 85. Międzynarodowego Salonu Samochodowego – Geneva International Motor Show 2015 Nissan zaprezentował 7‑miejscową wersję e-NV200: uniwersalny samochód elektryczny.

Wersją interesują się firmy świadczące usługi w zakresie przewozów VIP, hotele, korporacje taksówkowe, a także klienci indywidualni. Konfiguracja jest dostępna zarówno w użytkowej wersji Combi, jak i w typowo osobowej wersji Evalia. Zamówienia na vana będą przyjmowane od kwietnia.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2015


 

Nissan planował 7-miejscową wersję od samego początku prac nad vanem. e-NV200 Evalia jest bezemisyjnym rozwiązaniem dla mniejszych przewoźników, a nawet dla większych rodzin. Nowy pojazd ma dwa tradycyjne fotele z przodu, trzy w drugim rzędzie i kolejne dwa w ostatnim rzędzie. Fotele z drugiego i trzeciego rzędu można złożyć, powiększając przestrzeń bagażową. Nowa odmiana jest więc funkcjonalna. Po przesunięciu drugiego rzędu foteli do przodu i złożeniu dwóch foteli z ostatniego rzędu przy ścianach bocznych objętość części bagażowej rośnie do 2,94 m3.

nis_ge_nv2

Umożliwia to np. przewiezienie 3 rowerów bez konieczności demontowania ich kół. Przy rozłożonych siedzeniach we wszystkich trzech rzędach pojemność bagażnika wynosi 443 litry do poziomu rolety oraz aż 870 do poziomu dachu. Wersję wyposażono w dodatkową klimatyzację w tylnej części kabiny, także w okolicy trzeciego rzędu foteli.

Nowa wersja jest również dostępna z systemem szybkiego ładowania CHAdeMO, z którego można korzystać w najpopularniejszej sieci szybkiego ładowania w Europie, liczącej ponad 1500 punktów. Opcja szybkiego ładowania umożliwia kierowcom prywatnym i firmowym wydłużenie trasy lub wykonywanie większej liczby kursów w ciągu dnia z krótkimi przerwami na uzupełnienie energii.

nis_ge_nv3

Furgon oraz 5-miejscowa wersja osobowa e-NV200 zostały wprowadzone na rynek europejski latem ubiegłego roku.

Na targach motoryzacyjnych International de l’Automobile IAA w Genewie oprócz nowej wersji e-NV200 prezentowana jest również edycja specjalna Nissana LEAF, przygotowana z okazji rekordowej sprzedaży modelu w 2014 r. Limitowana edycjaelektrycznego samochodu otrzymała 17-calowe koła i wzbogacone standardowe wyposażenie.

Model ze specjalnej edycji opartej na wersji Acenta może być ładowany za pomocą dwóch rodzajów kabli: z tradycyjnego domowego gniazdka lub w trybie przyspieszonym poprzez należącą do standardowego wyposażenia* pokładową ładowarkę o mocy 6,6 kW, która umożliwia pełne naładowanie akumulatorów w 4 godziny z odpowiedniego 32-amperowego gniazdka.

nis_ge_nv4