GENEWA 2015: NISSAN GT-R LM NISMO NA STOISKU – ZNAMY PEŁNY SKŁAD

nissan_leman_1x

Podczas tegorocznego Salonu Samochodowego – Geneva International Motor Show 2015 na stoisku Nissana po raz pierwszy w Europie pojawił się bolid LM P1. Premierze towarzyszyło uzupełnienie składu kierowców w nim startujących w tym sezonie.

Do dziewięcioosobowego zespołu, który będzie ścigał się Nissanami GT-R LM NISMO dołączyli: były kierowca Formuły 1 Max Chilton oraz od lat związany z Nissanem Alex Buncombe.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2015


 

Max Chilton dołącza do zespołu Nissana po dwóch sezonach w F1, gdzie ukończył wszystkie wyścigi w debiutanckim roku 2013 r. W klasie LM P1 najbardziej liczy się właśnie szybka i bezpieczna jazda, więc brytyjski zawodnik jest cennym nabytkiem dla zespołu Nissana.

– Jestem zaszczycony, że tak prestiżowy producent jak Nissan zaprosił mnie do reprezentowania jego barw w mistrzostwach, których popularność rośnie z roku na rok. Le Mans zawsze miał wspaniałą widownię, a możliwość udziału w tym wyścigu jako kierowca fabryczny to spełnienie marzeń. Moim celem zawsze było ściganie się na najwyższym poziomie, a technologia zastosowana w Nissanie GT-R LM NISMO jest równie imponująca jak w przypadku samochodów Formuły 1. Po spotkaniu z zespołem i przekonaniu się na własne oczy, jak wielkie zaangażowanie i wola zwycięstwa w nim panują, nie mogę się już doczekać wyjazdu na tor – powiedział Chilton.

nissan_leman_2x

Alexa Buncombe’a i jego wyścigowych umiejętności nie trzeba przedstawiać fanom wyścigów. Film nagrany w czasie ubiegłorocznego wyścigu na torze Monza, na którym Buncombe na pierwszym okrążeniu wyprzedza 18 samochodów, obejrzało ponad pół miliona osób. Od pierwszej edycji GT Academy Nissana w 2008 r. kierowca pracuje jako mentor wszystkich jej zwycięzców.

– To dla mnie prawdziwe spełnienie marzeń. Byłem tak zszokowany, kiedy do mnie zadzwoniono, że wyraz radości został mi na twarzy do dziś. Praca jako mentor zwycięzców GT Academy jest bardzo satysfakcjonująca, zwłaszcza kiedy widzę, jak wielkie sukcesy odnoszą tacy kierowcy, jak Lucas Ordóñez i Jann Mardenborough. Teraz będę się z nimi ścigał w Le Mans Nissanem GT-R LM NISMO. Wiem już sporo o tym samochodzie i z niecierpliwością czekam na pierwszą jazdę. To rewolucyjna konstrukcja i – jak zawsze w przypadku nowych samochodów – wymaga pewnego dopracowania, ale budzi ogromne emocje, więc bardzo się cieszę, że zostałem członkiem zespołu – powiedział Buncombe.

nissan_leman_3x

W wyścigu otwierającym sezon na Silverstone 12 kwietnia oprócz Chiltona pojawią się także Marc Gene, Michael Krumm, Jann Mardenborough, Olivier Pla i Harry Tincknell. Składy kierowców Nissanów nr 22 i 23 zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Buncombe dołączy do zespołu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans 24, w którym wystartuje Nissanem GT-R LM NISMO z numerem 21, wraz z Tsugio Matsudą i Lucasem Ordonezem.

W tym tygodniu trwają testy samochodu LM P1 na Sebring International Raceway na Florydzie. Za kierownicą zasiadają Max Chilton, Marc Gené, Jann Mardenborough, Olivier Pla i Harry Tincknell. Tymczasem bliźniaczy bolid można podziwiać podczas targów motoryzacyjnych International de l’Automobile IAA w Genewie…