GENEWA: ABART – WYŚCIGÓWKI I KONKURS

Na targach motoryzacyjnych w Genewie firma Abarth obok prezentacji samochodów – promuje swoje programy sportowe na sezon 2012, w tym “Make It Your Race”. Abarth 695 “Assetto Corse”, nowa gama Abarth 500 oraz Abarth Punto Scorpione budzą jak zawsze zainteresowanie zwiedzających.

„Nie prędkość i nie dreszczyk emocji. Twoim celem jest spełnienie marzenia”. Ta koncepcja jest podstawą nowej edycji konkursu 2012 „Make it your race”, w którym w ubiegłym roku wzięło udział ponad 5000 młodych ludzi w wieku od 18 do 40 lat i który umożliwił dwudziestu spośród nich spełnienie ich życiowego marzenia: wziąć udział w prawdziwym wyścigu, ścigając się za kierownicą samochodu wyścigowego.

Nowością roku 2012 jest to, że “Make it your race” staje się pierwszym talent show poświęconym początkującym kierowcom wyścigowym. Jego akcja rozgrywa się na torze wyścigowym, ma zapach benzyny, a jego głównym składnikiem jest adrenalina. 105 kierowców wyścigowych – amatorów, pochodzących z całej Europy walczy o nagrodę końcową: ściganie się za kółkiem Abartha 500 “Assetto Corse” razem z zawodowymi kierowcami. Na ogół zwycięzcą jest najszybszy kierowca. Tym razem zwycięzcą będzie najlepszy.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy kierowcy amatorzy (czyli nie posiadający licencji) w wieku od 18 do 40 lat, mieszkający we Włoszech, Niemczech, Anglii, Francji, Szwajcarii i Belgii. Wybór zostanie dokonany za pośrednictwem strony internetowej www.makeityourrace.it oraz kanałów Youtube, Facebook i Twitter. Spośród wszystkich zarejestrowanych kierowców – amatorów zostanie wybranych 105 zwycięzców, którzy wezmą udział w jazdach zorganizowanych przez Akademię Jazdy Abarth. 24 najlepszych kierowców, reprezentujących 6 różnych krajów weźmie udział w obozie Boot Camp, gdzie codziennie będą podejmować różnego rodzaju wyzwania, spędzą razem w zespole cały tydzień i będą mogli poddać próbie swoje umiejętności, codziennie biorąc udział w różnego rodzaju próbach.

W wyniku ostatecznej selekcji, najlepsi wezmą udział w specjalnym kursie jazdy wyścigowej, przygotowującym kierowców – debiutantów do prawdziwych wyścigów, gwarantując maksymalne bezpieczeństwo i zawodowe, techniczne i praktyczne szkolenie.

W ostatniej fazie zostanie wyłonionych 6 finalistów, najlepszych z najlepszych, którzy wezmą udział, siadając za kierownicą Abartha 500 “Assetto Corse” razem z zawodowymi kierowcami, w próbie Pucharu Abarth na torze wyścigowym Franciacorta w dniu 24 czerwca 2012. Kierowca, który uplasuje się na najlepszej pozycji otrzyma samochód i będzie mógł jeszcze raz ścigać się za kierownicą wyczynowego Abarth 500.

Edycja 2012 zapowiada się na wielki sukces: zapisy wstępne, otwarte początkowo tylko we Włoszech, zebrały już ponad 8000 rejestracji, również dzięki umieszczonemu na Youtube zwiastunowi wideo, który zgromadził ponad 600 000 wyświetleń.

– Make it your race” nie oznacza tylko “weź udział w Twoim wyścigu”, ale ma również inne znaczenie “włóż w to maksymalny wysiłek” – powiedział Antonino Labate, Dyrektor Generalny Abartha.

Już od początku założenia firmy przez Karla Abartha, marka Skorpiona była zawsze promotorem „demokratycznych wyścigów”. A salon Samochody Motors Show w Genewie jest znakomitym miejscem, gdzie można obejrzeć wyścigowe pojazdy marki.