GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: PREMIERA JAGUARA

Prototypowy Jaguar F-Type zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publiczności podczas tegorocznej edycji wyścigu Goodwood Festival of Speed, który rozpocznie się już 28 czerwca. Model przygotowany na bazie koncepcyjnego Jaguara CX-16 odwołuje się do sportowych korzeni marki i trafi do sprzedaży w połowie 2013 roku.

– Jaguar F-Type będzie dostępny w dwuosobowej wersji cabrio. Obecnie trwają różnorodne testy modelu, którego wersję produkcyjną poznamy jeszcze w tym roku – mówi Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.


Zobacz także:
GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED: POWRÓT RENAULT


Jaguar F-Type będzie produkowany w dwóch wersjach napędu z doładowanymi silnikami V6 lub V8. Specjalnie dla tego modelu firma przygotowała zupełnie nowy 3-litrowy silnik V6 o mocy 380 KM wyposażony w mechaniczną sprężarką Supercharger. Jednostka zaoferuje 460 Nm momentu obrotowego przy 1800-4000 obr./min. i charakteryzuje się najwyższym w historii marki stosunkiem mocy do pojemności – aż 127 KM/l.

Tegoroczny Goodwood Festival of Speed odbędzie się pod hasłem „Young Guns – Born to Win” i będzie prawdziwym świętem dla kierowców, projektantów samochodów oraz inżynierów.

Więcej informacji na temat wyścigu można znaleźć na www.goodwood.com/motor sport.