GOODYEAR: CUPRA FORMENTOR VZ5 NA OPONACH EAGLE F1 SUPERSPORT

Marka CUPRA wybrała opony Goodyear Eagle F1 SuperSport jako oryginalne wyposażenie najmocniejszego samochodu, jaki kiedykolwiek wyprodukował ten hiszpański producent, czyli Formentora VZ5.

Formentor VZ5, wytwarzający moc 390 KM z pięciocylindrowego silnika, jest flagowym modelem CUPRY, przewodzącym gamie sportowych crossoverów Formentor. CUPRA wyprodukuje tylko 7000 egzemplarzy tego modelu, co czyni go szczególnie ekskluzywnym.


Zobacz relacje:

OPONY


 

Opony Goodyear Eagle F1 SuperSport będą montowane w modelu Formentor VZ5 w rozmiarze 255/35 R20. Użytkownikom zapewnią sprawdzone zachowanie na suchej nawierzchni, krótką drogą hamowania i bardzo dobre prowadzenie na mokrej nawierzchni. Bazując na wielokrotnie nagradzanej oponie Eagle F1 SuperSport, Goodyear współpracował z CUPRĄ przez 18 miesięcy, aby opracować ogumienie dostosowane do wymagań Formentora VZ5.

Mocne osiągi opony Eagle F1 SuperSport są zasługą zastosowanych innowacji technicznych, w tym masywnego, zamkniętego wzoru bieżnika, który poprawia osiągi na suchej nawierzchni i pokonywanie zakrętów, a także dzięki super sztywnej konstrukcji ściany bocznej, która wpływa na lepszą sterowność i stabilność.

Hans Vrijsen, dyrektor zarządzający pionu opon osobowych na pierwsze wyposażenie Goodyear w regionie EMEA, komentuje: Cieszymy się, że właściciele ekscytującego modelu CUPRA Formentor VZ5 będą mogli korzystać z doskonałych osiągów opony Goodyear Eagle F1 SuperSport. Ściśle współpracowaliśmy z firmą CUPRA, aby dopracować oponę pod kątem wymagań tego producenta, a fakt, że marka wybrała Eagle F1 SuperSport do swojego flagowego samochodu, jest dowodem na to, że ta opona jest naprawdę dobra.”

Współpraca Goodyeara z marką CUPRA jest znacznie szersza i trwa także na torze wyścigowym. Jako wyłączny dostawca opon do PURE ETCR, pierwszych na świecie mistrzostw w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek, oraz WTCR – Pucharu Świata Samochodów Turystycznych FIA, Goodyear dostarcza wyścigowe wersje opon Eagle F1 SuperSport zespołom jeżdżącym elektryczną CUPRĄ e-Racer w PURE ETCR i CUPRĄ León Competición w WTCR.