GOODYEAR: DUNLOP – KALKULATOR DLA FLOT

Nowa aplikacja udostępniona przez Goodyear Dunlop pomoże flotom transportowym prześledzić, które z inwestycji oszczędzą paliwo i zapewnią najkorzystniejszy wskaźnik ROI (z ang. return on investment – zwrot z inwestycji).

Kalkulator efektywności paliwowej opracowany jest na podstawie realiów pracy przewoźników w Europie i pozwala menadżerom obliczyć potencjalną redukcję emisji CO2 oraz zużycia paliwa w ich flotach. Aplikacja dostępna jest na stronie: www.fleet-calculator.eu.

Goodyear Dunlop w ramach swojej działalności stara się wspierać osoby zarządzające flotami transportowymi. Kalkulator ma być udogodnieniem, które poprawi ekonomikę zarządzania i wesprze przewoźników w sprostaniu zmieniającym się wymogom prawnym oraz rosnącej presji kosztowej. Zgodnie z raportem niedawno opublikowanym przez firmę Goodyear Dunlop, jedna czwarta flot oświadczyła, że narzędzie pozwalające prognozować wskaźnik ROI pomogłoby im zaoszczędzić więcej paliwa.

Kalkulator jest aplikacją przyjazną użytkownikowi dzięki prostej nawigacji i atrakcyjnej szacie graficznej. Odpowiednio dobrane funkcje pozwalają oszacować wpływ wybranej opony na wielkość inwestycji w szkolenie kierowców oraz na różne rozwiązania modernizujące aerodynamikę pojazdu. Wszystko po to, aby zmniejszyć zużycie CO2 i zredukować negatywny wpływ transportu drogowego na środowisko naturalne. Kalkulator jest już gotowy do obsługi etykiet z oporem toczenia w formacie w jakim nabywcy opon niedługo zobaczą je na rynku. To konsekwencja wejścia w życie nowych przepisów unijnych w sprawie etykietowania opon.

Kalkulator został opracowany wspólnie z firmą badań rynkowych Panteia/NEA, która dostarczyła szczegółowe dane rynkowe z całej Europy, co zapewniło modelowi dokładność. Aplikacja jest bezpłatna.

Ponadto, przewoźnicy flotowi są zachęcani do wpisywania szczegółowych danych na temat posiadanych samochodów ciężarowych, po to żeby estymacje odzwierciedlały charakterystykę prowadzonej przez nich działalności przewozowej.

Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine 24h, pomoc drogowa, usługa Mobility, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować szeroki zakres usług dedykowanych.

W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Więcej informacji na temat unijnych regulacji w zakresie etykietowania opon dostępnych jest pod adresem: www.etykietynaopony.pl oraz www.goodyear.eu.