GOODYEAR INWESTUJE W SAMOBIEŻNE CIĘŻARÓWKI

Goodyear Ventures zainwestował w TuSimple, globalną firmę zajmującą się technologią autonomicznego transportu samochodów ciężarowych.

Obsługuje ona samojezdne ciężarówki wyjeżdżające z baz w Arizonie, Teksasie, Chinach, Japonii i Europie.


Zobacz także:

OPONY

UŻYTKOWE


 

Korzysta przy tym z ekosystemu składającego się z cyfrowych map, terminali strategicznych i autonomicznego systemu operacyjnego floty. Kierując się misją zwiększenia bezpieczeństwa, obniżenia kosztów transportu i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, TuSimple opracowuje gotowe do komercyjnego wykorzystania rozwiązania do jazdy autonomicznej na poziomie 4, które przekształcą branżę logistyczną.

W ubiegłym roku Goodyear ogłosił strategiczne partnerstwo, w ramach którego będzie dostarczał opony i rozwiązania do zarządzania oponami dla Sieci Autonomicznego Transportu (AFN) TuSimple, pierwszej na świecie sieci autonomicznej. Będzie również prowadził badania dotyczące zużycia ogumienia, aby trafniej planować konserwację i wymianę, a także uzyskać dane na temat trwałości opon, oraz zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przez floty.

– Cieszymy się, że dzięki tej inwestycji możemy rozwijać współpracę Goodyear z TuSimple. Autonomiczna technologia firmy TuSimple w połączeniu z jej wizją autonomicznego transportu towarowego jako usługi ma potencjał, aby stworzyć dużą wartość w branży komercyjnego transportu towarowego – powiedział Abhijit Ganguly, starszy menedżer w dziale Goodyear Ventures.