GOODYEAR: NAJWYŻSZY CZAS ZMIENIĆ OPONY

Goodyear 2_k

W tym roku zima była wyjątkowo długa i ciężka, jednak pogoda nareszcie zmieniła się na lepsze. Producenci opon podpowiadają, że to ostatni moment na zmianę ogumienia, ponieważ w miarę jak wiosenne miesiące przechodzą w letnie, rośnie średnia temperatura.

Goodyear przypomina, iż użytkując opony zimowe dłużej, niż jest to wskazane, pogarszają się ogólne właściwości jezdne samochodu, a ogumienie przeznaczone do sprawnej oraz bezpiecznej jazdy w zimie niepotrzebnie traci swoje parametry.


Zobacz także:
OPONY


– Zima była długa i mroźna, dlatego kierowcy w tym sezonie szczególnie potrzebowali opon zimowych i parametrów, jakie one zapewniają. Różnice w składzie mieszanki i rzeźbie bieżnika między oponami zimowymi a letnimi powodują, że aby utrzymać właściwości jezdne pojazdu na odpowiednim poziomie, należy zmienić opony na letnie. Przy obecnych warunkach pogodowych letnie ogumienie zapewnia lepsze zachowanie w zakrętach oraz na suchej nawierzchni, wyższe parametry hamowania i bardziej komfortową jazdę. Nieco niższy opór toczenia poprawia również efektywność paliwową. Jeżdżąc na oponach właściwych dla danej pory roku kierowcy wydłużają również ogólną żywotność posiadanych dwóch kompletów ogumienia – wyjaśnia Jean-Pierre Jeusette, Dyrektor generalny Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu.

Goodyear 1

Obowiązujący od listopada ubiegłego roku unijny system etykietowania opon ma na celu ułatwienie wyboru nowego kompletu ogumienia. Etykieta zwraca bowiem uwagę kupującego na trzy kluczowe parametry: efektywność paliwową, przyczepność na mokrej nawierzchni i poziom hałasu zewnętrznego. Aktualna oferta Goodyear Dunlop pokrywa dwie trzecie europejskiego rynku opon letnich do samochodów osobowych oponami, które w ramach systemu etykietowania opon w Unii Europejskiej uzyskały klasyfikację co najmniej CC lub wyższą. Ponadto firma w 2013 r. wprowadziła do oferty opony marki premium do aut osobowych, które uzyskały najlepsze oceny na etykiecie.

W przeprowadzonych w tym roku w Europie testach opon letnich, produkty Goodyear Dunlop otrzymały 39 rekomendacji od testerów ogumienia, którzy określili opony takie jak Dunlop Sport BlueResponse i Goodyear EfficientGrip Performance mianem „zdecydowanie godnych polecenia”. Produkty uzyskały świetne wyniki w testach niezależnych czasopism: w 2013 roku opony Dunlop wygrały w 24 z 37 testów opon letnich publikowanych przez najbardziej renomowane magazyny motoryzacyjne
w Europie.