GOODYEAR: ZMNIEJSZENIE EMISJI SPALIN DZIĘKI SADZY Z METANU I BIOMETANU

Firma Goodyear Tire & Rubber Company podpisała umowę o współpracy i list intencyjny z przedsiębiorstwem Monolith w sprawie rozwoju i potencjalnego zastosowania w oponach sadzy produkowanej z metanu oraz biometanu.

Goodyear jest liderem w branży, jeśli chodzi o wykorzystanie tej formy sadzy produkowanej w procesie pirolizy metanu z wykorzystaniem plazmy. Zawarte porozumienie pomoże przyspieszyć prace Goodyear nad identyfikacją i wykorzystaniem bardziej zrównoważonych materiałów.


Zobacz także:

OPONY


W Goodyear przywiązujemy dużą wagę do zrównoważonego rozwoju i wywierania pozytywnego wpływu na środowisko poprzez wybór materiałów, z których korzystamy – mówi Chris Helsel, wiceprezes ds. operacji globalnych i dyrektor ds. technologii. Nasza współpraca z firmą Monolith jest jednym z przykładów wykorzystania ekologicznych materiałów w produktach wysokiej jakości, które zapewniają lepszą przyszłość.

Sadza jest kluczowym składnikiem opon, który zapewnia mieszance wytrzymałość, zwiększoną odporność na rozerwanie i ścieranie. Udział sadzy w budowie typowej opony osobowej wynosi 15-20% w stosunku wagowym. Tradycyjnie używana sadza pochodzi ze spalania resztek oleju lub oleju ze smoły węglowej.

W ramach współpracy z firmą Monolith, światowym liderem w dziedzinie czystego wodoru i produkcji materiałów, Goodyear bada sadzę produkowaną z metanu oraz biometanu. Do procesu plazmowego i zakończenia pirolizy metanu firma Monolith wykorzystuje odnawialną energię elektryczną, w wyniku czego otrzymuje się tylko węgiel i wodór.

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Goodyearem, wytwarzając dla tego producenta wysokiej jakości czystą sadzę i wspierając jego nieustanną misję tworzenia bardziej ekologicznych opon – komentuje Rob Hanson, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Monolith. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z takimi firmami jak Goodyear, które podzielają naszą pasję do wysokiej jakości produktów wytwarzanych w sposób odpowiedzialny i z niecierpliwością czekamy na postępy, jakie ta współpraca przyniesie branży oponiarskiej.