GREENWAY: 30 ZIELONYCH STACJI ŁADOWANIA I 100 000 KILOMETRÓW

Można ładować samochody elektryczne energią ze źródeł odnawialnych w sieci GreenWay Polska. Operator posiada już 30 stacji ładowania z charakterystyczną, zieloną nalepką, zasilanych z OZE.

Od początku lutego użytkownicy elektryków przejechali już prawie 100 tysięcy kilometrów, korzystając z ekologicznej energii.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

GreenWay Polska i Tauron Sprzedaż rozpoczęły współpracę 1 lutego br. Zielona energia wykorzystywana jest także w słowackiej części sieci.

– Kierowcy samochodów elektrycznych mają wysoką świadomość ekologiczną, oczekują więc od nas, że w całej naszej sieci popłynie energia ze źródeł bezemisyjnych. Proces przechodzenia na zieloną energię w naszej sieci jest już zaawansowany i cieszymy się, że w ten sposób jesteśmy w stanie wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska.

Docelowo, we wszystkich ładowarkach GreenWay przyłączonych bezpośrednio do sieci operatorów systemu dystrybucyjnego popłynie certyfikowana energia ze źródeł odnawialnych wytwarzana przede wszystkim w małych elektrowniach wodnych, ale i także farm wiatrowych.

Energia z certyfikatem i naklejką

Energia, którą dostarcza Tauron Sprzedaż, to produkt EKO Premium posiadający Gwarancję Sprzedaży Energii, potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Dzięki temu kierowcy mają pewność, że energia, dostarczana w oznaczonych ładowarkach, jest w całości wyprodukowana w źródłach ekologicznych, w określonym czasie i z zachowaniem ustalonych procedur.

Na początku lipca w Polsce dostępnych jest 30 punktów ładowania GreenWay, w których kierowcy mogą naładować swoje samochody zieloną energią. Ładowarki zasilane taką formą energii oznaczone są specjalną naklejką z napisem „100% zielona energia”. Ładowarki z energią ze źródeł odnawialnych zlokalizowane są między innymi w takich miastach jak: Warszawa, Wrocław, Opole, Suwałki, Kraków, Katowice, Częstochowa, Łódź, Strzelce Opolskie, Kraśnik, Knurów, Garwolin.

W słowackiej części sieci GreenWay funkcjonuje 18 stacji ładowania zasilanych zieloną energią. Korzystający z nich kierowcy od lutego tego roku przejechali już prawie 70 tysięcy kilometrów.