GWIAZDY HOLLYWOOD NA CZTERECH KÓŁKACH

Zaprojektuj samochód godny roli w hollywoodzkiej produkcji – oto zadanie, przed którym stanęli uczestnicy tegorocznego konkursu stylistycznego Los Angeles Design Challenge. Styliści Mercedes-Benz z Sindelfingen (Niemcy) oraz Carlsbadu (USA) zastąpili na chwilę scenarzystów i stworzyli trzech wizjonerskich “aktorów”. Mercedes i smart powstały z myślą o roli w thillerze, zaś Maybach to bohater bajki o Kopciuszku naszych czasów.

Designerzy Mercedes-Benz Advanced Design Studio w Carlsbadzie (Kalifornia) w hollywoodzkim stylu złożyli hołd dla 125 lat technologicznych i stylistycznych innowacji, firmowanych przez Mercedes-Benz. W główne rolę wcielą się tu postacie, które przez lata pomagały godzić bezpieczeństwo pasażerów ze stylowym opakowaniem samochodów.

Film “Silver Lighting” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w epoce sztucznej inteligencji. Dwa manekiny – Hans05 i Franz02 – w obronie wspaniałego Mercedesa Silver Arrow stają do walki z siłami zła. I choć futurystyczny model porusza się na innowacyjnych rolkach, umożliwiających swobodną jazdę w każdym kierunku, w jego karoserii nietrudno dostrzec odbicie legendarnego SLR-a z lat 50.

“Annie zdobywa Grammy” ze smartem 341

Projektanci Mercedes-Benz Advanced Design Studio z Sindelfingen stworzyli
rewolucyjnego smarta 341 Parkour. Miejskie ulice to zaledwie ułamek jego terytorium. Dzięki przyssawkom pojazd może poruszać się po ścianach wieżowców i unosić w powietrzu, a kompletnie przeźroczysta kabina zapewnia 100-procentową widoczność i idealne warunki do reporterskiej pracy. Film “Annie zdobywa Grammy” nawiązuje do zeszłorocznej, zwycięskiej historii z wykonanym z włókna węglowego smartem 454 w roli głównej. Tym razem młoda dziennikarka Annie Angle z Cantpark City spróbuje z pomocą smarta 341 Parkour rozwikłać zagadkę, która może stanowić materiał jej życia.

Kopciuszek i Maybach Berline

Dla Maybacha styliści wnętrz z Sindelfingen stworzyli współczesną opowieść o Kopciuszku. W dniu urodzin bohaterka udaje się do miasta Maybachem Berline – nowoczesnym wcieleniem XVII-wiecznej karety. Podczas balu spotyka przystojnego nieznajomego i… zupełnie jak w bajce, gubi czerwony pantofelek, który odnajduje i oddaje jej nowo poznany mężczyzna. Uradowany Kopciuszek wraca do domu wyposażonym w zdalne sterowanie Maybachem. Wnętrze godne królewskiego salonu zapewnia pasażerom maksymalną przestrzeń i wyjątkowe poczucie prywatności.

Los Angeles Design Challenge 2011 odbędzie się w 16 i 17 listopada 2011 r w ramach Los Angeles Design Conference. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni 17 listopada.