HANOWER 2012: VOLVO – KOLEKCJA ODZIEŻY FH

Czerpiąc inspirację z nowej serii Volvo FH, Volvo Trucks zaprojektowało kolekcję odzieży i dodatków, idealną dla kierowców i wielbicieli samochodów ciężarowych Volvo.

Zaprojektować kolekcję dla kierowców samochodów ciężarowych, która byłaby odzwierciedleniem stylu charakterystycznego dla nowego Volvo FH. Tak sformułowane zadanie otrzymali projektanci nowego Volvo FH i FH16, gdy przystępowali do prac nad „Volvo Trucks Driver Gear – Travis”. W rezultacie powstała kolekcja odzieży oraz dodatków, które dzięki funkcjonalnym materiałom i wzornictwu spełniają potrzeby kierowców samochodów ciężarowych, ale także, które będą pożądane przez wszystkich kochających otwartą przestrzeń i drogę.

Charakter kolekcji odzwierciedla unikatowy styl nowej serii Volvo FH, w tym wyrazistą kratę wlotu powietrza, pełne ekspresji pionowe reflektory główne i niepowtarzalne linie kabiny. W kroju trzech kurtek z kolekcji można nawet dostrzec ogólny kształt nowego FH, z lekko pochylonym, „stanowczym” przodem – co jeszcze bardziej wyróżnia nową serię Volvo FH.

– To w całości nasz autorski projekt. Zaczęliśmy od czystego arkusza papieru, a potem opracowaliśmy kolekcję od początku do końca inspirowaną formą, kolorystyką oraz materiałami zastosowanymi w nowej serii Volvo FH – mówi Rikard Orell, dyrektor działu wzornictwa w Volvo Trucks.

Z myślą o kierowcach samochodów ciężarowych

Dopracowana forma to kluczowa cecha nowego modelu Volvo – każdy element pojazdu, od deski rozdzielczej po dobór materiałów został zaprojektowany z myślą o kierowcy.

– Podczas pracy nad kolekcją chcieliśmy się skupić na specyficznych potrzebach kierowców samochodów ciężarowych. Kierowcy są ważni i dlatego pragniemy, by ich praca była nacechowana komfortem i dobrym gustem – stwierdza Rikard Orell.

Kolekcja – obejmująca oryginalne kurtki dla kierowców, sportowy zegarek na rękę i swetry z kapturem – trafia w charakterystyczny gust i „luz” kierowców. Poszczególne artykuły zaprojektowano tak, by odpowiadały potrzebom w długiej podróży. Na przykład kurtki: mają średnią długość i łatwo w nich prowadzić pojazd, posiadają dyskretne i gustownie wpasowane elementy odblaskowe, dzięki którym kierowca jest lepiej widoczny, gdy przebywa poza pojazdem, a wielofunkcyjne kieszenie i rękawy kurtek nie utrudniają ruchów.

Różne elementy kolekcji nawiązują do różnych aspektów stylistycznych nowego Volvo FH.

Oprócz artykułów odzieżowych dla kierowcy, kolekcja zawiera elementy, takie jak modele nowego Volvo FH i Volvo FH16 w różnej skali, komplety bielizny pościelowej oraz produkty adresowane do dzieci i innych członków rodzin kierowców.

Kolekcja Volvo Trucks Driver Gear – Travis: www.volvotrucks.com/Travis.

Otwarcie sklepu internetowego

Kierowcy samochodów ciężarowych Volvo i wszyscy wielbiciele marki Volvo będą mogli kupować artykuły z nowej kolekcji bezpośrednio w sklepie internetowym Volvo Trucks, który niedługo będzie dostępny pod adresem www.store.volvotrucks.com.

Początkowo kolekcja będzie dostępna na wybranych rynkach w Europie. Sprzedaż będzie prowadzona również podczas wystawy IAA w Hanowerze, w Niemczech, w dniach 20–27 września br.