HERE: KOMPLEKSOWY ZESTAW APLIKACJI

Lumia 1_group

Długo wyczekiwana wiosna i majówka oraz towarzyszące jej wypady za miasto to była doskonała okazja, aby poznać zalety map i usług lokalizacji HERE – platformy bazującej na doświadczeniu i wiedzy firmy Nokia.

Teraz każdy użytkownik smartfonu niezależnie od tego, czy wybiera się na odkrywanie Berlina, wspinaczkę górską w Alpach, czy też na piesze wędrówki po Borach Tucholskich, może bez problemu dotrzeć na miejsce swojego wypoczynku. HERE stanowi bowiem kompleksowy zestaw aplikacji zapewniający dostęp do szczegółowych map i darmowej nawigacji ze wskazówkami głosowymi zakręt po zakręcie.


Zobacz także:
GPS / AUDIO


Platforma HERE została zbudowana na bazie technologii rozwijanych przez firmę Nokia dostarczającej użytkownikom cenione od lat Nokia Mapy. Dzięki oparciu systemu map na internetowej chmurze możliwa jest aktualizacja danych przez samych użytkowników. Wystarczy zalogować się na platformę Here.com, aby dodać zdjęcia i recenzję danej restauracji lub muzeum, które mogą pomóc innym kierowcom w zaplanowaniu czasu w miejscu wypoczynku. Jeszcze nigdy serwis map i usług lokalizacyjnych nie był tak blisko użytkownika i jego potrzeb.

Jeszcze lepsze razem

HERE stanowi pakiet starannie dobranych aplikacji i technologii lokalizacyjnych, które doskonale ze sobą współpracują uzupełniając swoje funkcjonalności. Dzięki temu platforma dostarcza użytkownikowi informacje w mądrzejszy, szybszy i bardziej spersonalizowany sposób.

Lumia_2

Wybierając się w trasę warto skorzystać z darmowej aplikacji HERE Drive ze wskazówkami głosowymi zakręt po zakręcie. Użytkownik ma do dyspozycji przejrzysty panel prezentujący praktyczne informacje, takie jak ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości, odległość do obranego celu czy też szacowana godzina ukończenia podróży.

Co ważne, HERE Drive umożliwia pełne działanie w trybie offline. Teraz użytkownicy smartfonów mogą nie tylko pobierać mapy krajów, ale też planować trasy i zmieniać je całkowicie bez łączenia się z siecią. W ten sposób HERE Drive eliminuje koszty transmisji danych, co jest szczególnie ważne w przypadku zagranicznych wojaży.

Każdy, kto chce jak najlepiej poznać miasto, znaleźć najnowsze restauracje i odwiedzić najciekawsze muzea, może polegać na HERE Maps. Aplikacja przeznaczona jest nie tylko dla kierowców i ich pasażerów, ale także dla pieszych. Wersja testowa map zawiera ponadto mapy wnętrz budynków i rozkład ich poszczególnych kondygnacji. Funkcja ta sprawdza się zwłaszcza w dużych centrach handlowych, na lotniskach lub dworcach.

Z aplikacją HERE Maps każdy może zebrać interesujące go miejsca, zapisać je w „ulubionych” i udostępnić w serwisach społecznościowych lub za pomocą SMS-a czy e-maila. Dzięki tej funkcji umówienie spotkania z rodziną lub z przyjaciółmi jest niezwykle proste i szybkie. Niezależnie od tego, jakie mają smartfony — zobaczą wszystkie informacje, jakie chcemy im udostępnić, łącznie z planowanym czasem dotarcia. Przydatna może okazać się także funkcja TOP 25, dzięki której użytkownik otrzymuje informacje na temat najpopularniejszych miejsc w jego otoczeniu i może lepiej zaplanować wolny czas.

Lumia_3

Wszystkie punkty docelowe są na bieżąco zapisywane w chmurze. Dzięki temu użytkownik ma szybki i łatwy dostęp do miejsc, które już odwiedził. Wystarczy zalogować się na platformę Here.com lub skorzystać z aplikacji HERE Drive czy też HERE Maps. Swoje ulubione trasy można ponadto przypiąć bezpośrednio do ekranu startowego Nokia Lumia.

Użytkownik ma również do dyspozycji serwis Here.com. Platforma oferuje nie tylko możliwość wyszukania najkrótszej trasy do celu swojej podróży, wybranie miejsc, które chciałby odwiedzić w danym mieście, ale także praktyczny widok map w standardzie 3D oraz widok z poziomu danej ulicy.

HERE City Lens

Jedną z ciekawszych aplikacji, która może okazać się pomocna przy okazji eksploracji miasta jest HERE City Lens. Pozwala ona użytkownikowi szybko i łatwo znaleźć restauracje, kawiarnie, sklepy lub inne interesujące go miejsca. Wystarczy nakierować kamerę smartfonu na dana ulicę. Aplikacja HERE City Lens nakłada na obraz budynków informacje o mieszczących się w nich pubach, muzeach, hotelach itp. W ten sposób umożliwia najbardziej intuicyjne poznawanie okolicy.

HERE dla każdego

Pakiet aplikacji HERE jest kompatybilny nie tylko z urządzeniami firmy Nokia, ale i telefonami pracującymi na platformach Android oraz iOS. HERE Maps są już dostępne w 196 krajach. HERE Drive w 94 państwach w 54 językach.