HONDA I CASTROL RAZEM W EUROPIE

CR-V_1.6_i-DTEC

Honda Motor Europe podpisała trzyletnią umowę o współpracy z firmą Castrol, która będzie dostarczać rekomendowane środki smarne, oferując jednocześnie nową, doskonałą gamę wspólnie stworzonych produktów i oryginalnych olejów przeznaczonych do stosowania w silnikach Hondy.

Współpraca obu firm jest podparta wspólnymi celami: uzyskaniem doskonałych osiągów i niskiego zużycia paliwa. Honda dąży do zaoferowania wydajnych produktów wyposażonych w zaawansowane rozwiązania techniczne, które pomagają obniżyć spalanie i emisję CO2 przy zachowaniu dobrych osiągów.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Firma Castrol, jako jeden z wiodących na świecie producentów środków smarnych, pracuje nad innowacyjnymi sposobami zwiększania wydajności silników, zarówno w zakresie zużycia paliwa, jak i dynamiki. Honda i Castrol wspólnie opracowały nową gamę olejów silnikowych o niskiej lepkości, o nazwie Castrol EDGE Professional H, przeznaczonych dla produkowanych obecnie modeli Hondy. Nowe produkty pozwolą poprawić wydajność jednostek napędowych.

– Firmy Honda i Castrol dążą do uzyskania wyższych osiągów i niższego zapotrzebowania na paliwo poprzez wprowadzanie innowacji technicznych. Dlatego jesteśmy przekonani, iż nasza współpraca przyniesie same korzyści klientom – powiedział Koji Arai, dyrektor działu ds. obsługi klientów, Honda Motor Europe Ltd.

Zaawansowane oleje silnikowe Castrol EDGE Professional H klasy premium są przeznaczone do stosowania w obecnie produkowanych przez Hondę silnikach benzynowych i-VTEC oraz wysokoprężnych i-DTEC, włączając w to nową jednostkę 1,6 l i-DTEC oferowaną w modelu Civic, a wkrótce również w modelach CR-V i Civic Tourer, a także w układach hybrydowych.

– Gama produktów Castrol EDGE Professional H została zaprojektowana wspólnie z Hondą w celu sprostania rosnącym wymaganiom z zakresu parametrów ekologicznych, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej ochrony silnika i zwiększeniu jego osiągów. Rozpoczęcie współpracy naszych firm toruje drogę do opracowania kolejnych rewolucyjnych rozwiązań w zakresie silników i środków smarnych – powiedział Mandhir Singh, regionalny wicedyrektor Castrol Automotive Lubricants – Europe & Africa.

Castrol EDGE Professional H i oryginalny olej Hondy to jedyna gama produktów rekomendowanych przez Hondę w Europie. Produkty te są dostępne w autoryzowanej sieci dilerskiej Hondy.