HYUNDAI: MISTRZ ŚWIATA OTT TANAK PRZESIADA SIĘ DO HYUNDAIA

hyundai-ott-tanak-1

Sensacja w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Hyundai Motorsport podpisał dwuletnią umowę Ottem Tänakiem, który w tym sezonie zapewnił już sobie tytuł.

Estoński kierowca reprezentuje aktualnie barwy Toyoty Gazoo Racing, jeżdżąc modelem Yaris WRC.


Zobacz także:

RAJDY


Poczynając od Rajdu Monte Carlo (23-26 stycznia 2020), Ott Tänak i jego pilot Martin Järveoja będą rywalizować we wszystkich czternastu przyszłorocznych rundach FIA WRC w barwach Hyundai Motorsport i wesprą zespół w rywalizacji o mistrzostwo producentów. Podobnie będzie w sezonie 20121.

Hyundai Motorsport potwierdził dotychczas czterech kierowców i trzy samochody Hyundai i20 Coupe WRC na sezon 2020. Tänak i Thierry Neuville będą rywalizować we własnych samochodach, a Dani Sordo i Sébastien Loeb podzielą trzeci samochód. Hyundai Motorsport w dalszym ciągu prowadzi również rozmowy z Andreasem Mikkelsenem i Craigiem Breenem na temat możliwej współpracy.

hyundai-ott-tanak-2

Kalendarz WRC na rok 2020 obejmuje nowe dla Hyundai Motorsport starty. Rajdy odbędą się w Kenii, Nowej Zelandii i Japonii, które będą wymagać wszechstronnego i dobrze dobranego składu załóg, będących w stanie konkurować na trasie każdego z rajdów.

– Jestem podekscytowany, że od sezonu 2020 WRC dołączę do zespołu Hyundai Motorsport. Wizja, którą przedstawił Andrea, jest bardzo obiecująca i zgodna z moimi ambicjom. To dla mnie wielki zaszczyt móc dołączyć do zespołu w tym momencie kariery. Jestem też pełen podziwu dla zespołu Hyundaia. Od wielu sezonów walczymy przeciwko sobie. Hyundai zawsze miał konkurencyjny zespół i samochód, teraz więc będzie ciekawie widzieć rzeczy z drugiej strony. Skład kierowców jest dobry i nie mogę się doczekać, aby przekonać się, co możemy wspólnie osiągnąć w nadchodzących latach – powiedział Ott Tänak.

– Podpisanie dwuletniej umowy z Ottem Tänakiem jest potwierdzeniem ambicji i ciągłego zaangażowania Hyundaia w Rajdowe Mistrzostwa Świata. W tym sezonie walczymy o tytuł, a dołączenie Otta i Martina do zespołu od 2020 roku pozwoli nam pozostać w czołówce w najbliższych latach. Ott, jak wszyscy widzieliśmy, jest wyjątkowo utalentowanym, imponująco szybkim kierowcą na wszystkich nawierzchniach i będzie prawdziwym wzmocnieniem dla zespołu Hyundai Motorsport. Wraz z ogłoszeniem Tanaka potwierdzono cztery załogi na sezon 2020. Thierry i Ott będą rywalizować we wszystkich czternastu rundach sezonu we własnych Hyundaiach i20 Coupe WRC, a Dani i Sébastien będą dzielić trzeci samochód. To silny skład zespołu, który wysoko zawiesi poprzeczkę. Rozmawiamy również z Andreasem i Craigiem, aby zobaczyć, jak możemy współpracować w następnym sezonie WRC – mówi Andrea Adamo, Dyrektor Zespołu Hyundai Motorsport.