HYUNDAI: NOWY TUCSON ZMIENIŁ WYGLĄD – PREMIERA WKRÓTCE

Światowa premiera online Tucsona nowej generacji odbędzie się wkrótce – 15 września o godzinie 2.30 czasu środkowoeuropejskiego.

Transmisja z wydarzenia jest przewidziana w serwisie producenta (hyundai.com) i na oficjalnych kanałach marki w mediach społecznościowych.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Hyundai przedstawił pierwsze zdjęcia nowej generacji modelu Tucson. Elementy designu obejmują najnowszą odsłonę charakterystycznej dla marki architektury reflektorów oraz kokpitu z dualnym układem. Całość tworzy spersonalizowaną przestrzeń, zoptymalizowaną pod kątem intuicyjnego korzystania z zaawansowanych technologii.

– Misją filozofii projektowej Sensuous Sportiness jest oddanie emocjonalnych cech designu samochodu. Chcemy, aby nasi klienci czuli się poruszeni. Wraz z nowym Tucsonem przedstawiamy ewolucję tego modelu i udowadniamy niepowstrzymany pęd naprzód firmy Hyundai. Zaawansowany, awangardowy design modelu Tucson jest wierny swojemu pionierskiemu duchowi i podnosi poprzeczkę w najbardziej konkurencyjnym segmencie branży – powiedział SangYup Lee, Starszy Wiceprezes w Hyundai Motor Company i Szef Hyundai Global Design Center.

Filozofia projektowania Sensuous Sportiness, po raz pierwszy zastosowana w nowej Elantrze, w Tucsonie jest uzupełniona o awangardowy motyw Parametrycznej Dynamiki.

Stylizacja nadwozia wykorzystuje linie, powierzchnie, kąty i kształty do tworzenia kinetycznych detali. Szczegóły uzyskane przy pomocy technologii cyfrowej dopełniają odważnej estetyki designu. Parametryczne ukryte światła wywierają wrażenie, ponieważ zostały wkomponowane w grill przypominający klejnot i stają się widoczne dopiero po ich włączeniu przez kierowcę.

Nadwozie Tucsona jest większe. Długa maska, krótkie zwisy i większy rozstaw osi, nadają mu smukłego charakteru coupé. Rzeźbione powierzchnie tworzą kontrast między eleganckimi liniami, a atletyczną sylwetką klina. Całość sprawia wrażenie ciągłego ruchu do przodu, nawet podczas postoju. Muskularne kształty płynnie łączą się z kanciastymi nadkolami, a stylowe felgi aluminiowe dopełniają mocnej i dynamicznej sylwetki.

Przestrzeń wnętrza jest niczym starannie umeblowany pokój. Ewolucję dostrzeżemy w niższym osadzeniu wyświetlacza cyfrowych zegarów i rezygnacji z obudowy zestawu wskaźników. Ułożone warstwowo formy potęgują uczucie otwartej przestrzeni. Szeroki grzbiet deski rozdzielczej płynnie łączy się z drzwiami.

Pionowa forma w wkomponowanej konsoli środkowej została zainspirowana wodospadem. Dwie srebrne listwy ozdobne biegnące od środka deski rozdzielczej do tylnych drzwi harmonijnie łączą się z wysokiej klasy materiałami utrzymanymi w neutralnych odcieniach.