IMAGIS: PRZEJĘCIE KOLEJNEJ SPÓŁKI GPS

Warszawski producent map cyfrowych i systemów nawigacji satelitarnej, firma Imagis S.A., przejmuje kolejną spółkę. Tym razem nabywa 100 procent udziałów w firmie GPS Konsorcjum.

W branży map cyfrowych, oprogramowania GIS i systemów nawigacji GPS grudzień 2012 jest okresem sporych zmian, w których udział ma warszawska spółka Imagis S.A. Tydzień temu rynek obiegła informacja o przejęciu przez Imagis spółki Emapa, która produkuje mapy cyfrowe i systemy klasy GIS. W tym tygodniu Imagis nabył kolejną firmę o nazwie GPS Konsorcjum Sp. z o.o., która zajmuje się dystrybucją urządzeń nawigacyjnych oraz smartfonów i tabletów.

– Nasza kolejna akwizycja jest przemyślanym krokiem, który daje nam mocny fundament na dynamicznie zmieniającym się rynku. W ubiegłym roku nabyliśmy już część udziałów w spółce GPS Konsorcjum, a dzisiaj po roku wspólnego działania jesteśmy pewni, że był to krok w dobrą stronę, dlatego zdecydowaliśmy się na wykupienie Spółki w całości – mówi Marcin Niewęgłowski Prezes Zarządu Imagis S.A.

GPS Konsorcjum zajmuje się dystrybucją urządzeń nawigacyjnych marki Becker oraz SmartGPS. W portfolio firmy znajdują się także smartfony oraz tablety – czyli najdynamiczniej rozwijający się segment rynku.

– Inwestując w prężnego dystrybutora jakim jest GPS Konsorcjum, zapewniamy sobie stabilny kanał sprzedaży dla naszych produktów. Oprogramowanie nawigacyjne Imagis znajdzie się bowiem w niemal każdym produkcie oferowanym przez tą Spółkę. Liczymy także na wielomilionowy wzrost przychodów oraz wzrost zysku dzięki uzyskanej synergii pomiędzy naszymi firmami – zapewnia Prezes Niewęgłowski.

Ostatnie rynkowe przejęcia dokonane przez Imagis S.A., podążają za światowym trendem na rynku firm produkujących software, które inwestując w spółki zajmujące się sprzętem są w stanie osiągnąć większą przewagę konkurencyjną.